Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

James Cameron chce Sigourney Weaver v novom Avatarovi

Sigourney Weaver na Avatar premiere
Sigourney Weaver na Avatar premiere (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Sigourney Weaver sa predstaví v troch pokračovaniach Avatara napriek tomu, že jej postava, Grace Augustine v pôvodnom filme zomrela.

Americká herečka stvárni v pripravovaných troch pokračovaniach Avatar-u inú postavu, než ktorú si zahrala v pôvodnom filme. Uviedol to režisér James Cameron, ktorý už v roku 2011 vyhlásil, že Weaver sa ďalších Avataroch predstaví aj napriek tomu, že spomínaná Grace Augustine v prvom filme zomrela.

"Sigourney a ja máme spolu dlhú tvorivú históriu, ktorá sa začala písať v roku 1985, keď sme nakrútili Votrelcov. Sme dobrými priateľmi, ktorým sa spolu vždy dobre pracovalo, takže je správne, že sa predstaví v pokračovaniach Avatara. Ako fanúšikovia dobre vedia, jej postava, Grace Augustine v prvom filme zomrela, takže v pripravovaných snímkach bude hrať inú a v mnohých smeroch náročnú úlohu. Obaja sa tešíme na túto novú výzvu, ktorá je najnovšou kapitolou našej dlhoročnej spolupráce," uviedol Cameron. Okrem Weaver sa v pokračovaniach objavia aj ďalší traja členovia hereckého obsadenia prvého filmu - Sam Worthington, Zoe Saldana a Stephen Lang. Prvé z troch zatiaľ nepomenovaných pokračovaní Avatara bude mať premiéru v decembri 2016, druhé o rok neskôr a tretie v roku 2018.

Šesťdesiatštyriročná Sigourney Weaver, vlastným menom Susan Alexandra Weaver, začala profesionálnu kariéru na Broadwayi a na filmovom plátne debutovala v snímke Annie Hall (1977) Woodyho Allena. Neskôr sa rozhodla prijať úlohu astronautky Ellen Ripley v sci-fi trileri Votrelec (1979) a jeho pokračovaniach. Stvárnila aj antropologičku Dian Fossey v dráme Gorily v hmle: Príbeh Dian Fosseyovej (1988) alebo Izabelu Kastílsku vo veľkofilme 1492: Dobytie raja (1992). Okrem toho účinkovala napríklad v dráme Smrť a dievča (1994), fantasy komédiách Krotitelia duchov I a II (1984 a 1989), komédiách Jedna alebo dve ženy (1985), Podnikavé dievča (1988), Dave (1993), komediálnej dráme Obyčajní hrdinovia (2004), trileri Uhol pohľadu (2008) či spomínanom sci-fi Avatar. Za výkony v snímkach Votrelci (1986), Podnikavé dievča a Gorily v hmle: Príbeh Dian Fosseyovej ju nominovali na Oscara, ani raz však cenu Akadémie nezískala. Pôsobí aj v nadácii na záchranu horských goríl.

Viac o téme: Sigourney WeaverAvatarJames Cameron
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu