Pondelok20. máj 2024, meniny má Bernard, zajtra Zina

Černákov prvý bod, žraloci zo San Jose utŕžili debakel na vlastnom ľade

(Zdroj: TASR/AP Photo/Jeff Chiu)

Hokejisti Tampy Bay prehrali v noci na piatok v zámorskej NHL na ľade Columbusu 2:4. Slovenský obranca Erik Černák si v drese hostí pripísal asistenciu. V akcii bol aj Martin Fehérváry, jeho Washington prehral doma s NY Islanders 0:3.

Fehérváry odohral 18:02 minút a pripísal si dva mínusové body. Brankár NY Islanders Semjon Varlamov vychytal druhý shutout po sebe, na ľad Capitals predviedol 32 úspešných zákrokov. Černák bodoval po prvý raz v sezóne, zaznamenal asistenciu pri góle Conora Shearyho. Tampa išla do vedenia 2:1, no nakoniec prišila o svoju šesťzápasovú bodovú sériu. Útočník Juraj Slafkovský odohral za Montreal vyše 14 minút, no nebodoval. Jeho tím podľahol Arizone 2:3. Debakel na vlastnom ľade utŕžilo San Jose, Vancouveru podľahlo 1:10. Obranca Quinn Hughes zaznamenal gól a štyri asistencie.

Viac o téme: NHLErik ČernákHokejTampa BaySan Jose Sharks