Utorok21. máj 2024, meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána, Rita

Tampa Bay prehrala, Černák je voľný pre slovenskú reprezentáciu

(Zdroj: TASR/AP Photo/Wilfredo Lee)

Hokejisti Floridy Panthers postúpili do semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL. V piatom  štvrťfinále zdolali v noci na utorok Tampu Bay Lightning 6:1 a v celej sérii triumfovali 4:1.

Obranca Tampy Erik Černák teda môže posilniť slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách sveta.
      Floridu potiahol Aleksander Barkov a Carter Verhaeghe. Obaja vsietili dva góly a pridali aj asistenciu. Černák strávil na ľade 20:52 min a pripísal si na konto dva mínusové body. Na bránku Sergeja Bobrovského vyslal jednu strelu a rozdal súperom päť bodyčekov.  "Panteri" rozhodli o svojom triumfe štyrmi gólmi v tretej tretine.
      Hráči Dallasu Stars zvíťazili vo štvrtom štvrťfinále Západnej konferencie na ľade Vegas Golden Knights 4:2 a vyrovnali stav série na 2:2. O ich triumfe rozhodol v 39. minúte Ty Dellandrea, v závere pri power play domácich pridal poistku Roope Hintz. Texaský tím uspel v oboch dueloch na štadióne obhajcu Stanleyho pohára.

Viac o téme: NHLHokejTampa Bay