Pondelok17. jún 2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav

Dramatický zápas Rangers vs Florida: Výhra po predĺžení

(Zdroj: AP/Photo/Wilfredo Lee)

Hokejisti New Yorku Rangers vedú vo finále Východnej konferencie NHL nad Floridou Panthers 2:1 na zápasy. V treťom dueli semifinále play off uspeli na ľade súpera 5:4 po predĺžení. V 66. minúte rozhodol švédsky útočník Alex Wennberg svojím prvým gólom vo vyraďovačke.

Rangers viedli po dvoch tretinách 4:2, ale domáci dokázali v tretej časti hry zmazať dvojgólové manko. Wennberg však v predĺžení tečoval strelu Ryana Lindgrena za chrbát brankára Sergeja Bobrovského. V drese víťazného tímu zaznamenal po dva góly Alexis Lafreniere aj Barclay Goodrow. Brankár hostí Igor Šesťorkin mal 33 úspešných zákrokov.
      Florida prestrieľala súpera 37:23, no na víťazstvo to nestačilo. Domácim nepomohli ani dva presné zásahy Sama Reinharta, Aleksander Barkov si pripísal gól a asistenciu. Panthers prehrali dva zápasy za sebou vôbec prvýkrát v aktuálnej play off.
      Štvrtý zápas je na programe v noci na stredu (2.00 SELČ) opäť na ľade Floridy v Sunrise.

Viac o téme: NHLHokejNew York Rangers