Pondelok17. jún 2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav

Džudistka Fízeľová strieborná na Európskom pohári, Maťašeje vyhral za tri minúty

Benjamín Maťašeje
Benjamín Maťašeje (Zdroj: TASR/Jakub Kotian)

Slovenský džudista Benjamín Maťašeje triumfoval cez víkend na podujatí Európskeho pohára v Sarajeve. Vo finále kategórie do 100 kg zdolal srbského reprezentana Filipa Djinoviča už v tretej minúte na ippon.

V tej istej váhovej kategórii sa v bosnianskej metropole postavil na stupne víťazov aj jeho oddielový kolega z banskobystrickej Dukly Viktor Ádám, ktorý v súboji o tretiu priečku vyhral nad Srbom Aleksandarom Stojkovom na ippon rovnako pred časovým limitom.
      Slovenská džudistka Ema Fízeľová obsadila v sobotu druhé miesto na turnaji Európskeho pohára v litovskom Kaunase, keď postúpila až do finále váhovej kategórie do 70 kilogramov.

Viac o téme: DžudoEurópsky pohárBenjamín Maťašeje