Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

Mbappe šokuje fanúšikov: Real Madrid ho nepustí na OH v Paríži!

Kylian Mbappé
Kylian Mbappé (Zdroj: TASR/AP Photo/Christophe Ena)

Francúzsky futbalista Kylian Mbappe potvrdil, že nebude štartovať na OH v Paríži. Dvadsaťpäťročného útočníka na olympiádu neuvoľní jeho nový klubový zamestnávateľ Real Madrid.

Majster sveta z roku 2018 sa netajil tým, že by rád reprezentoval Francúzsko aj pod piatimi kruhmi. Avšak olympijský futbalový turnaj nefiguruje v oficiálnom kalendári Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) a kluby nie sú povinné hráčov uvoľniť. Real pritom už v marci kontaktoval Francúzsku futbalovú federáciu (FFF) s oznámením, že francúzskych hráčov do Paríža neuvoľní.
      "Stanovisko môjho klubu bolo veľmi jasné, takže si myslím, že som už dopredu vedel, že sa na hrách nezúčastním. Jednoducho to tak je a rozumiem tomu. V septembri sa pridám k novému tímu, takže by to nebol najlepší spôsob," citovala Mbappeho agentúra Reuters. Francúz tiež dodal, že národnému tímu bude priať len to najlepšie: "Budem sledovať každý zápas. Dúfam, že mužstvo získa zlatú medailu."
      Mbappe si momentálne plní reprezentačné povinnosti na ME v Nemecku. Francúzov čakal úvodný duel základnej D-skupiny v pondelok večer, o 21.00 h hrali proti Rakúsku.

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu