Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Legendárna herečka natočila nový film: Režíroval ho jej syn! Nikdy to nevzdáva

(Zdroj: SITA/AP/Jordan Strauss/Invision)

Talianska herečka Sophia Loren, ktorá v septembri oslavovala 86. narodeniny, natočila po desiatich rokoch ďalší celovečerný film. Sociálna dráma La vita davanti a sé (Život pred sebou), ktorú režíroval jej syn Edoardo Ponti, má premiéru na Netflixe. Rozpráva príbeh starnúcej ženy a opusteného senegalského chlapca a načrtáva aj témy spolužitia rôznych kultúr, informovali talianske médiá.

"S mamou môžem opakovať rovnakú scénu desaťkrát, dvanásťkrát, pätnásťkrát a ona mi nikdy nepovie: Edoardo, to stačí, už nemôžem. Nikdy to nevzdáva, chce všetko zahrať čo najlepšie. Keby mala tridsať, tak to chápem, ale v 86-ich rokoch," ocenil herečku a mamu jeden z dvoch synov, ktorých má herečka s filmovým producentom Carlom Pontim.

Žena, ktorá prežila holokaust

V novom filme hrá Loren ženu, ktorá prežila holokaust, živila sa ako prostitútka a teraz sa stará o deti bez domova. Námetom bola Pontimu rovnomenná kniha Romaina Garyho. V prvom filmovom spracovaní z roku 1977 nazvanom Madame Rosa vytvorila hlavnú postavu Simone Signoret.

Na rozdiel od pôvodnej predlohy sa dej Pontiho filmu neodohráva v Paríži, ale v juhotalianskom meste Bari. "Pre ňu bolo dôležité, že sa tam stretla so svojím jazykom (neapolčina-kalábrijčina)," uviedol Ponti k tretej snímke, ktorú ako režisér nakrútil so svojou matkou. "Chcel som, aby Ibrahim poznal Sophiu ako 'mamu', ako robí raňajky a pozerá sa s ním večer na televíziu," opísal nakrúcanie s trinásťročným nováčikom pred kamerou Ibrahimom Gueyom.

Legendárna herečka

Sophia Loren stvárnila za svoju kariéru vyše deväťdesiat úloh, z ktorých niektoré patria do zlatého fondu európskej kinematografie. Jedna z najkrajších európskych herečiek dokázala vystihnúť rovnako dobre postavy tragické i komické. Získala niekoľko cien, vrátane dvoch Oscarov - za snímku Horalka (1962) a za celoživotné dielo (1991). Nezabudnuteľnú dvojicu vytvorila s Marcellom Mastroiannim, napríklad v komédiách Včera, dnes a zajtra a Manželstvo po taliansky, v drámach Slnečnice a Zvláštny deň alebo v grotesknom podobenstve zo sveta módy Pret-a-Porter.

Viac o téme: Sophia LorenNetflix
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu