Piatok29. september 2023, meniny má Michal, Michael, Michaela, zajtra Jarolím

Nová šou na obrazovkách Markízy: Televízia predstavila 5 hlavných účinkujúcich... Sú to vplyvní Slováci!

Zobraziť galériu (6)
(Zdroj: TV Markíza)

BRATISLAVA - Celosvetovo úspešná podnikateľská reality šou Dragons' Den mieri už túto jeseň na obrazovky televízie Markíza pod slovenským názvom Jama levova. V spolupráci so známou slovenskou bankou ponúkne odvážnym a ambicióznym ľudom s výnimočným podnikateľským nápadom, vynálezcom a autorom revolučných myšlienok jedinečnú šancu získať významnú finančnú investíciu do ich originálnych projektov.

Princíp je veľmi jednoduchý. Účastníci šou predstavia svoj nápad či existujúci biznis piatim ostrieľaným investorom. Tí sa následne rozhodnú do tých najlepších produktov alebo služieb zainvestovať svoje vlastné peniaze a pomôžu talentovaným podnikateľom preraziť.

Predstavujeme päticu nekompromisných investorov:

· Tatiana Ondrejková - spoluzakladateľka a CEO úspešného cestovateľského portálu. Prevádzkuje aj dva medzinárodné e-commerce obchody a patrí medzi najúspešnejšie podnikateľky na Slovensku.

Nová šou na obrazovkách
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: TV Markíza)

· Milan Dubec - slovenský podnikateľ, investor a filantrop, ktorý vlastní a riadi projekty v developmente, online a médiách. 

Nová šou na obrazovkách
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: TV Markíza)

· Igor Kolla - v roku 1990 založil úspešnú telekomunikačnú spoločnosť, jeho podnikateľské aktivity sa neskôr rozšírili aj za hranice Slovenska, najmä do Ázie. Je tiež vizionárom, ktorý stojí za viacerými inovatívnymi projektami.

Nová šou na obrazovkách
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: TV Markíza)

· Juraj Fehervari - zakladateľ najrýchlejšie rastúcej značky barefoot topánok na svete. Unikátny produkt, globálny rast a firemná filozofia mu priniesli niekoľko prestížnych ocenení. V roku 2021 pridal do svojho portfólia inovatívnu dizajnovú barefoot značku a retailovú sieť.

Nová šou na obrazovkách
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: TV Markíza)

· Igor Rattaj - úspešný slovenský podnikateľ, najväčší investor v rámci voľnočasových aktivít a turizmu nielen na Slovensku.

Nová šou na obrazovkách
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: TV Markíza)

„Dragons' Den, Shark Tank, Die Höhle der Löwen, Imperiul Leilor, Den D – to je len niekoľko názvov, pod ktorými je šou Jama levova známa v zahraničí. Tento výnimočný formát sa dočkal už viac než štyridsiatich adaptácií a s úspechom sa vysielal v krajinách po celom svete vrátane USA, Veľkej Británie, Kene, Fínska, Nemecka či všetkých našich susedných štátov. Som preto veľmi rád, že už túto jeseň sa k nim pridá aj Slovensko a pevne verím, že sa divákom a diváčkam bude naša verzia šou páčiť,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Srdcia divákov a dôveru podnikateľov po celom svete si táto šou získala svojou jedinečnou energiou, profesionalitou a pozitívnym dopadom na podnikateľské prostredie v krajine. Počas dvadsiatich dvoch rokov vysielania bolo na svete preinvestovaných približne 600 miliónov dolárov a z programu vzišlo množstvo úspešných biznisov.

Teraz tento celosvetovo úspešný formát prichádza v tom najmodernejšom šate aj na Slovensko! Piatim mimoriadne úspešným investorom, ktorí sa vypracovali od piky, predstavíme originálne podnikateľské nápady a existujúce firmy, do ktorých sa oplatí investovať nemalé čiastky výmenou za podiel vo firme. Investori okrem financií ponúkajú aj svoje odborné rady a sprostredkovanie cenných kontaktov.

Nová šou na obrazovkách
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: TV Markíza)

Reality šou, aká tu ešte nebola, odprezentuje príbehy talentovaných, zručných a vynaliezavých Slovákov a Sloveniek, ktorí sa neboja zariskovať. Svoj priestor dostanú jednotlivci aj firmy so zaujímavým predmetom podnikania, s prekvapivým príbehom alebo s nezvyčajnými nápadmi. Môže ísť o drobné biznisy, rodinné podniky, etablované značky, ktoré chcú expandovať, aj miliónové startupy so záujmom o silného partnera. Ani oblasť podnikania nie je nijako ohraničená. Môže ísť o jedinečné produkty, módu, gastro, ekologické riešenia, projekty s edukatívnym presahom, služby či technológie a aplikácie.

„Pre tento feel-good formát je mimoriadne dôležitá vysoká kvalita castingu. Záleží nám na čo najväčšom počte investícií, preto sme hľadali nápady a projekty, ktoré budú mať reálnu šancu našich neúprosných investorov presvedčiť, že za to stoja. Diváčky a diváci sa tak môžu tešiť na množstvo naozaj zaujímavých, nevšedných a inovatívnych podnikateľských projektov,“ vysvetľuje Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza. 

Formát Dragons' Den má pôvod Japonsku, kde ho vyvinula a v roku 2001 prvý raz uviedla na obrazovky tamojšia Nippon TV, celosvetovo ho distribuuje spoločnosť Sony Pictures Television. Na konte už má viac než 30 ocenení, napríklad v USA získal štyri roky po sebe prestížnu cenu Emmy.

Viac o téme: Jama levova
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu