Nedeľa14. júl 2024, meniny má Kamil, Lara, zajtra Henrich

TOP filmoví mimozemšťania: Týchto by ste stretnúť (ne)chceli!

TOP filmoví mimozemšťania Zobraziť galériu (10)
TOP filmoví mimozemšťania (Zdroj: internet)

Súčasná kinematografia sa bez marťanov, UFO a iných mimozemských tém jednoducho nezaobíde. Či už ide o akčné sci-fi, rodinné sci-fi, sci-fi komédie alebo katastrofické filmy, mimozemšťania sa hodia prakticky všade. Zlí „ufóni“, ktorí chcú obsadiť alebo zničiť Zem, tí dobrí, ktorí chcú našu planétu zachrániť alebo nám inak pomôcť, prípadne aj neutrálni, slúžiaci len ako pozadie k hlavnému príbehu – len máločo dokáže filmárska fantázia prispôsobiť svojim potrebám tak efektívne ako „emzákov“.

Kvality filmových mimozemšťanov sú ale pevne viazané na to, ako sa kreatívni členovia filmového štábu dokážu popasovať s niečím doposiaľ nevideným, a preto, pochopiteľne, niektoré výtvory svojimi kvalitami vyčnievajú z už definovaného štandardu. Určite teraz nehovoríme o malých bytostiach s veľkými očami a hlavami – títo mimozemšťania sú jedineční, či už svojím výzorom, alebo charakterom.


Mohlo by vás zaujať:Najväčšie zmeny postáv kvôli filmom: Toto hviezdam nezávidíme


Edgar (Muži v Čiernom)

Obrovský šváb s nadľudskými schopnosťami v koži človeka nemôže byť všedným poňatím klasického „ufóna“. Tento vodca mimozemskej rasy mäsožravých chrobákov naozaj neznáša, ak v jeho prítomnosti stúpite na niektorého z jeho pozemských príbuzných. Objavil sa vo filme Muži v čiernom (1997), kde stvárnil antagonistu prvého dielu, a v animovanom rovnomennom seriáli. Pevne dúfame, že ak niekde mimo Zeme existuje život, nemá práve túto podobu.

Edgar Šváb
Zobraziť galériu (10)
 (Zdroj: internet)

Votrelec (Votrelec)

Zrejme najznámejší a taktiež aj najsmrteľnejší mimozemšťan z ripleyovskej série. Táto bytosť, výzorom podobná čiernemu hadovi, je právom pomyselným pánom mimozemského tvorstva. Ostré zuby, jazyk v tvare miniatúrnych čeľustí, žiletkový chvost a kyselina namiesto krvi, jednoducho rodený zabijak. Fascinujúci je aj jeho vývojový cyklus – najprv neškodné vajíčko, z ktorého sa vyliahne tzv. „Facehugger“, ktorý sa skokom prisaje na tvár nič netušiacej obete a do žalúdka jej nakladie embryo. Z toho sa po istej dobe vyvinie mladý votrelec, ktorý sa prehryzie von zo svojho hostiteľa... a to ani nespomíname kráľovnú, ktorá sa, čo do veľkosti, vyrovná rodinnému domu.


Mohlo by vás zaujať:Ohromujúce katastrofické filmy: Toto všetko už nivočilo Zem!


Votrelec
Zobraziť galériu (10)
 (Zdroj: internet)

Predátor (Predátor)

Kde je votrelec, tam nesmie chýbať jeho hlavný konkurent – predátor. Táto mimozemská rasa sa vyznačuje nadľudskou silou a minimom telesného tuku. Najväčšou devízou týchto bojovníkov je však ich pokročilý mimozemský arzenál, vrátane maskovacieho zariadenia, vďaka ktorému sa dokážu takmer úplne zneviditeľniť. Ich hlavnou a najväčšmi cenenou korisťou sú votrelci. Ak mladý bojovník dokáže tohto nepriateľa skoliť, prejde rituálom dospelosti a je z neho plnohodnotný lovec. Špeciálne masky predátorov dokážu pohľad svojich majiteľov adaptovať do akýchkoľvek podmienok, vrátane režimov pre sledovanie akejkoľvek koristi. Ak neveríte, spýtajte sa Arnolda Schwarzeneggera.


Mohlo by vás zaujať:Sylvester Stallone prekonal všeličo: Skončil na ulici a takmer zomrel!


Predátor
Zobraziť galériu (10)
 (Zdroj: internet)

Jabba Hutt (Hviezdne vojny)

Obrovský a tučný červ Jabba z rasy huttov je pozoruhodnou bytosťou, ktorá dokáže kontrolovať značnú časť galaxie bez toho, aby sa vôbec pohla. Pašovanie tovaru, nájomní lovci, otroctvo – ak je to nelegálne, určite v tom má prsty niektorý hutt. Okrem čiernej povesti sa títo mimozemšťania vyznačujú aj svojou láskou k jedeniu ešte živej potravy.


Kultové Hviezdne vojny: Najúspešnejšia filmová séria všetkých čias


Jabba Hutt
Zobraziť galériu (10)
 (Zdroj: internet)

Na´vi (Avatar)

Rasa obrovských humanoidných postáv žije na divokej planéte Pandora. Ich názov znamená v preklade „Ľud“ a pre ľudských kolonistov sú Na´vi obyčajnými primitívnymi domorodcami. Udalosti vyrozprávané v Cameronovom veľkofilme Avatar však ukazujú, že skutočnosť je celkom iná. Na´vi síce nedisponujú žiadnymi pokročilými technológiami, od prírody sú však vybavení zmyslom pre harmóniu a symbiózu so životom naokolo. Ich veľkosť z nich navyše robí zdatných protivníkov, ktorí sa v mene záchrany svojej planéty dokážu postaviť aj moderne vybaveným ľudským agresorom.


Mohlo by vás zaujať:10 nezabudnuteľných nahých scén: Toto vás nenechá chladnými!


Na´vi
Zobraziť galériu (10)
 (Zdroj: internet)

Superman (Superman)

Kryptoňan Kal-El je s určitosťou tou najznámejšou komixovou postavou, no nie každý si ho okamžite priradí k mimozemšťanom. Superman, alias Clark Kent, pochádza z planéty Krypton, ktorá bola zničená krátko po jeho narodení. Jeho osudom je život superhrdinu a dvojitá identita – raz ako nemotorný novinár, no poväčšine ako muž z ocele, ktorého dokáže zraniť len jediná vec na svete, kryptonit. Na motívy tohto komixového hrdinu z dielne spoločnosti DC Comics bolo natočených nielen niekoľko filmov, ale aj hraný a animovaný seriál.


Mohlo by vás zaujať:NAJ filmové prešľapy: Tieto chyby ste si zaručene (ne)všimli!


Kal-El
Zobraziť galériu (10)
 (Zdroj: internet)

E.T. (E.T. Mimozemšťan)

Príbeh mimozemšťana E.T., ktorému pomáha malý chlapec Elliot, dojal celý svet. Jedna z vlajkových lodí režiséra Stevena Spielberga nestráca čaro ani po vyše 30 rokoch. Máloktorý z filmov o mimozemských bytostiach sa tak dokonale hodí ako pre dospelé, tak i detské publikum. Motív priateľstva, smutné, ale i humorné pasáže a nezabudnuteľné scény – to všetko ukrýva postavou drobný E.T., ktorého jeho kolegovia zabudli na Zemi, a ktorý sa stoj čo stoj musí dostať na svoju domovský planétu, inak zomrie.


Mohlo by vás zaujať:Ninja korytnačky vznikli ako vtip: Takto sa z recesie stali legendy!


E.T.
Zobraziť galériu (10)
 (Zdroj: internet)

Mozog (Hviezdna pechota)

Mimoriadne inteligentný vodca mimozemskej rasy chrobákov, ktorý svoje IQ zvyšuje vysávaním mozgov zajatých ľudských vojakov, je pravdepodobne najnechutnejším zástupcom galaktickej fauny. Ani Edgar, ani votrelec nie sú ničím príjemným, ale chrobák s kódovým označením Mozog je hnusom na štyroch bucľatých nohách, ktorého jedinou prioritou je prebodnúť vám lebku svojím sosákom a následne vám ju úplne vyprázdniť. Nechutné, zvrátené, ale hodné miesta v našom TOP zozname.


Mohlo by vás zaujať:Najlepší filmoví záporáci: Týchto je na druhej strane škoda!


Mozog
Zobraziť galériu (10)
 (Zdroj: internet)

Alf (Projekt ALF)

Aj keď je tento sympatický chlpáč známy najmä z rovnomenného sitkomu, objavil sa aj vo filme z roku 1996. Tak či onak, Alfova populárnosť je bezkonkurenčná. Bodaj by nie, keď väčšina z nás vyrastala zarovno s týmto hnedým „ufónom“ z planéty Melmac. Večne hladný, cynický a sarkastický mimozemšťan sa po havárii na Zem stane súčasťou rodiny Tannerovcov, a taktiež aj trvalým zdrojom problémov, dobrodružstiev a humorných situácií.


Mohlo by vás zaujať:Najväčšie trapasy hercov: Tieto momenty si hviezdy za klobúk nedajú!


Alf
Zobraziť galériu (10)
 (Zdroj: internet)

Viac o téme: SupermanHviezdne VojnyMuži v ČiernomAlfVotrelecE.T.
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu