Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Najhorší šéfovia Hollywoodu: Cameron či Disney ako ich nepoznáte

James Cameron Zobraziť galériu (10)
James Cameron

Pracovať na seriáloch alebo filmoch nemusí byť vždy, ako sa hovorí, med lízať. Mohla by o tom rozprávať napríklad Nicolette Sheridan zo Zúfalých manželiek, ktorej postavu po ich vzájomnom konflikte nechal producent Marc Cherry jednoducho zabiť. Aj Teri Hatcher sa na Cherryho správanie sťažovala. Je to však len špička ľadovca.

Úspech spolupráce v akejkoľvek oblasti nezriedka závisí od toho, ako si ľudovo povedané, sadnete so svojim šéfom. Nájsť harmóniu medzi hecom a jeho nadriadeným nie je v Hollywoode vždy jednoduché, keď práve šéfovia nepredstavujú po ľudskej stránke dokonalé vzory slušnosti a nekonfliktnosti. Marc Cherry nie je jediný. S ktorými ešte inými šéfmi sa ťažko pracuje?

Aj Hollywood má čierne stránky: Títo fešáci ich dokázali poraziť

James Cameron

S Jamesom Cameronom už nikdy nechcem robiť žiadny ďalší film, povedala raz Kate Winslet. A asi vedela prečo. Režisér, ktorému svetoznámu popularitu priniesol Titanic, je do svojej práci natoľko „zažraný“, že akékoľvek vyrušenie je prísne trestané. Počas nakrúcania Avatara pištoľou umlčoval mobilné telefóny, ktoré zazvonili v nevhodný čas. Napriek všetkému má však Cameron okolo seba pomerne stabilný tím ľudí, ktorí dobre vedia, že i cez jeho prísne pravidlá sa s ním oplatí pracovať. Avatar, Titanic alebo dvaja Terminátori sú toho dôkazom.

James Cameron
Zobraziť galériu (10)

Ben Stiller

Ben Stiller vyzerá byť na filmovom plátne ako príjemný chlapík, no ako šéf vie byť poriadne náročný. Má napríklad asistenta, ktorý mu zaisťuje prísun jeho milovaného ľadového čaju a neustále sa mu stará aj o vlasy. „Povedali mi, že Ben miluje veľmi špecifický typ ľadového čaju. Musel byť pôvodne neosladený a ja som ho musel osladiť (podľa presne stanovených inštrukcií),“ spomína bývalý asistent produkcie. „Keď som ho priniesol v papierovom kelímku, povedal mi: ´Môžem dostať na to pohár?´ A potom: ´Mohol by si pohár naplniť väčšim množstvom ľadu?´ ´A mohol by si mi to naliať?´“ Tento asistent navyše neustále so sebou nosil prípravky z vlasovej kozmetiky, ktorými musel zachraňovať Stillerov účes, keď nebol taký, ako si on predstavoval.

Ben Stiller
Zobraziť galériu (10)

Ari Emanuel

Hollywoodský agent Ari Emanuel, ktorý bol inšpiráciou pre Ariho Golda v Entourage, nie je až tak odlišný od charakteru, ktorý predstavoval v seriáli. Keď sa jeho spoločnosť Endeavor zlučovala s William Morris Agency, ponúkol ich šéfovi Jimovi Wiattovi to, že ho vezme na pastvinu a tam ho „dá dole“. Wiatt na to reagoval slovami, že „to len zas Ari si potreboval do niečo pichnúť“. To však nie je všetko. Emanuelov bývalý zamestnanec podal na neho žalobu pre jeho údajné rasistické a homofóbne poznámky.

Sú slávni a protivní: 10 hercov, s ktorými nikto nechce pracovať

Ari Emanuel
Zobraziť galériu (10)

Jason Goldberg

Keď už sa aj vlastný zamestnanec proti vám snaží poštvať ostatných, pretože ste vraj hrubý, niečo nie je v poriadku. Producent Jason Goldberg odhalil svoju špecifickú náturu v jednom z rozhovorov, v ktorom si „podal“ novinárku, ktorá s ním tento rozhovor robila. Pýtal sa jej či je lesbička alebo heterosexuálka, doberal si ju za jej vzťah, označoval ju za „lúzra“ a dokonca sa aj pochválil, že sa mu pravidelne darí ľudí rozplakať.

Jason Goldberg
Zobraziť galériu (10)

Walt Disney

Walt Disney možno priniesol radosť miliónom ľudí na svete, no zároveň mal aj inú, odvrátenejšiu tvár. Bol až paranoidne posadnutý kontrolou svojich zamestnancov, mával antisemitské poznámky a svoje si s ním užili aj odborárski predáci. A okrem toho donášal nechválne známemu Senátorovi McCarthymu informácie o ľuďoch, o ktorých si myslel, že by mohli byť komunisti. Roztomilosť a dobrosrdečnosť svojich animovaných postavičiek teda rozhodne nezdedil.

Filmárčina je len pre odvážnych: Takto sa z nápadu stáva kinohit!

Walt Disney
Zobraziť galériu (10)

Ray Stark

Spolupracovať so šéfom Columbia Pictures Rayom Starkom v 70.-80.-ych rokoch, si vyžadovalo veľkú dávku trpezlivosti. Stark totiž predstavoval veľmi nekompromisného šéfa, ktorý svojich podriadených vôbec nešetril. Z Barbry Streisand síce spravil hviezdu, ale po tom, čo ich kontrakt vypršal, mu Streisand darovala vskutku originálny darček – antické zrkadlo, na ktoré napísala rúžom „úplne vyrovnaní.“

Ray Stark
Zobraziť galériu (10)

Peter Guber

Peter Guber bol jedným z čelných predstaviteľov Columbia Pictures v čase, kedy ich prevzalo Sony. Investícia sa ukázala byť ako nie práve najlepší krok, keďže Sony to pripravilo o 4,2 miliardy dolárov. Guber na to reagoval slovami: „Oni si nekúpili mňa, len si ma na päť rokov prenajali.“ Guber bol známym požitkárom, ktorý rád žil na vysokej nohe a kým všetci naokolo trpeli krízou, on si užíval luxus.

Jon Peters a Peter
Zobraziť galériu (10)

Jon Peters

Keď Sony kupovalo Columbiu, bol na jednej z vedúcich stoličiek v rámci filmového giganta Jon Peters. Ten začínal ako vlasový stylista Barbry Streisand, no postupom času sa vypracoval vyššie. Bol charakterizovaný ako „horkokrvný tyran“, ktorý jednému zo spolupracovníkov hrozil dokonca zlomením čeľuste. Na krku mal aj žaloby, za sexuálne obťažovanie, ktoré na neho podali dve ženy a dokonca aj jednu žalobu od muža, podľa ktorého pred ním vykonával neprístojné veci.

Najväčšie zmeny postáv kvôli filmom: Toto hviezdam nezávidíme

Jon Peters
Zobraziť galériu (10)

Scott Rudin

Scott Rudin bol obézny, arogantný, mal čiernu bradu a pravdepodobne i neľahkú minulosť. Zo šikanovaného sa stal však sám tyran, ktorý býval k vlastným zamestnancom, ale aj ostatným ľuďom neobyčajne krutý. Jednému z čelných predstaviteľov Paramount Studios raz zaslal e-mail, v ktorom stálo, že „jedinou vecou, ktorá oddeľuje moje ruky od vášho krku je 3.000 kilometrov.“ Hoci to s ním bývalo neraz ťažšie, fakt, že vyprodukoval skvosty ako Čierna krv alebo Táto krajina nie je pre starých z neho i tak spravil vo filmovom svete veľkého muža.

Scott Rudin
Zobraziť galériu (10)

Viac o téme: James CameronBen StillerWalt Disney
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu