Nedeľa19. máj 2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard

Podpísali protokol o podpore slovenských športovcov na olympiáde

(Zdroj: TASR/AP Photo/Michel Euler, File)

Rezort diplomacie podporí na  olympijských hrách v Paríži slovenských reprezentantov aj fanúšikov. Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár (Smer-SD) podpísal v stredu protokol.

Juraj Blanár podpísal s prezidentom Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Antonom Siekelom Vykonávací protokol k Memorandu o spolupráci medzi MZVEZ SR a SOŠV, v ktorom sa dohodli na aktívnej spolupráci v súvislosti s olympiádou (26. júla - 11. augusta). 
      Minister Blanár pripomenul, že partnerstvo medzi rezortom diplomacie a SOŠV pretrváva od roku 2017, keď obe inštitúcie podpísali memorandum o spolupráci. Šport má podľa ministra nesmierny dosah a prispieva tiež k presadzovaniu hospodárskych a zahraničnopolitických cieľov. "Aj z tohto dôvodu sme na ministerstve vytvorili samostatné oddelenie verejnej a športovej diplomacie. Chceme sa dôslednejšie venovať tejto oblasti, pretože Slovensko má množstvo talentovaných športovcov, máme čo ponúknuť a zároveň môžeme lepšie pomáhať našim občanom, ktorí na profesionálnej športovej úrovni reprezentujú SR v zahraničí," uviedol minister.
      Rezort diplomacie vysvetlil, že vykonávací protokol upravuje základné podmienky spolupráce počas príprav a trvania olympijských hier v Paríži 2024, pri zabezpečovaní účasti slovenskej výpravy a pri príprave prezentačných aktivít. Ministerstvo poskytne na základe tohto dokumentu SOŠV súčinnosť pri zabezpečovaní Slovenského domu, ktorý priblíži slovenskú kultúru návštevníkom hier z celého sveta a predovšetkým poskytne zázemie pre slovenskú výpravu. "Sieť našich zastupiteľských úradov je pravidelne silným partnerom olympijských hier a rovnako tento rok posilníme konzulárnu službu v Paríži, ktorá bude v prípade núdze nápomocná slovenským reprezentantom i fanúšikom," povedal minister.

Viac o téme: OlympiádaProtokolBlanár
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu