Sobota15. jún 2024, meniny má Vít, zajtra Bianka, Blanka

Návrat kultových Básnikov: Známe tváre si tentokrát počkajú na zázrak

Jak básníci přicházejí o iluze
Jak básníci přicházejí o iluze (Zdroj: ceskatelevize.cz)

Režisér Dušan Klein začal dnes nakrúcať film Jak básníci čekají na zázrak. Filmovať budú štyri týždne v Prahe, Litoměřiciach, Kladne a Mělníku. Hotovú snímku chcú verejnosti predstaviť 14. apríla 2016.

Scenár napísal Ladislav Pecháček. Produkcie sa ujal Miloslav Šmídmajer. „Keď som v roku 2003 prišiel s tým, že natočíme piaty film - Jak básníci neztrácejí naději, často som dostával otázku, či to bude ešte niekoho zaujímať. Prekvapili ma tie pochybnosti, pretože Básníci sa medzitým stali značkou. Či priaznivci, alebo odporcovia, všetci poznajú Štěpána a Kendyho. Teda nastáva efekt známy zo vzťahu k príbuzným: nemusíte ich mať radi, ale zaujíma vás, čo nové sa okolo nich deje,“ povedal Šmídmajer.


Česi nás opäť pobavia: Sexi Pauhofová, štramák Macháček a jeden šialený vrah


V hlavných úlohách sa opäť predstavia Pavel Kříž a David Matásek, svoje roly si zopakujú aj Pavel Zedníček, Miroslav Táborský, Josef Somr, Eva Jeníčková, František Ringo Čech či Markéta Hrubešová. Okrem nich diváci a diváčky v novinke uvidia aj Jiřího Lábusa, Rudolfa Hrušínského, Josefa Abrháma, Lindu Rybovú, Martina Krausa či Nelu Boudovú.

Viac o téme: Jak básníci čekají na zázrak
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu