Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Nový thriller Netflixu: Hollywoodsky fešák zavíta do Prahy! V srdci Čiech natočia zatiaľ najdrahší film

(Zdroj: SITA/AP Photo/Matt Sayles)

Pripravovaný thriller The Gray Man s hercom Ryanom Goslingom v hlavnej úlohe, ktorý bude doteraz najdrahším filmom z produkcie streamovacej spoločnosti Netflix, sa bude sčasti natáčať v Prahe. Informoval o tom magazín Variety, podľa ktorého chce režisérske duo bratov Russoovcov využiť temné pražské zákutia, skúsené produkčné spoločnosti aj finančné stimuly z Českej republiky.

Miestnym partnerom pri nakrúcaní bude firma Stillking, ktorá už predtým pracovala napríklad na bondovke Casino Royale. Snímka bude rozprávať príbeh zabijaka, ktorý utiekol zo služieb americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA). Okrem Goslinga v ňom účinkuje napríklad Chris Evans, Jessica Henwick, Wagner Moura či Billy Bob Thornton.

Najdrahší film z dielne Netflixu

Projekt má rozpočet okolo 200 miliónov dolárov a prekoná tak asi o 40 miliónov dolárov náklady na snímku Írčan režiséra Martina Scorseseho, ktorý teraz drží prvenstvo ako najdrahšie film z dielne Netflixu.

Predlohou pre scenár je rovnomenná séria kníh spisovateľa Marka Greanyho. Tvorcovia filmu pritom dúfajú, že prvá snímka zaznamená úspech a umožní tak vznik niekoľkých ďalších dielov filmového spracovania. Štáb teraz nakrúca v Los Angeles, do Prahy sa zrejme presunie koncom apríla. Netflix zatiaľ neoznámil, kedy bude mať film na jeho platforme premiéru. Neočakáva sa však do konca tohto roka.

Viac o téme: NetflixRyan Gosling
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu