Štvrtok13. jún 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

V kinách zatajíte dych: Prichádza horor a v ňom Satan!

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: Cinem Art SK)

BRATISLAVA - Psychologický horor od filmového štúdia 20th Century Studios “Prvé znamenie: Prichádza Satan!” prichádza do našich kín už 11. apríla. Je prequelom klasického, legendárneho pôvodného hororu z roku 1976, ktorý definoval samotný hororový žáner.

Milovníci hororového žánra sa majú na čo tešiť! Po remakeoch hororov ako Halloween, Exorcista a ďalších prichádza ďalší klasický horor. Prvé znamenie: Prichádza Satan! nás zavedie z Ameriky do talianskeho Ríma, kde sa ocitá mladá Američanka Margaret Daino, aby začala slúžiť cirkvi. Okamžite sa nadchne idylickým prostredím a je pripravená odovzdať sa svojmu Bohu, niečo jej však nesedí. Stretáva sa s temnotou, ktorá ju prinúti spochybniť vlastnú vieru.

V kinách zatajíte dych:
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Cinem Art SK)

Všimne si inakosť jedného z dievčat, vízie ktorého pripomínajú tie, ktoré mávala kedysi ona sama. Čím ďalej skúma, čo by mohlo byť vo veci, tým viac si uvedomuje, že sa deje niečo zvláštne.

Carlita, podivná výtržníčka, akou bývala Margaret v časoch, keď bola problémovým dieťaťom, si postupne získa Margaretinu náklonnosť a ochranu, čo sa nepozdáva predstaveným v sirotinci, ako je prísna a zastrašujúca sestra Silva (Sonia Braga), vysokopostavený kardinál Lawrence (Bill Nighy) či otec Brennen (Ralph Ineson), postava, ktorá vyzerá, akoby práve vyšla z filmu z roku 1976 a prišla do Stevensonovho prequelu.

VIDEO: TRAILER k filmu Prvé znamenie: Prichádza Satan! 

NEVHODNÉ pre maloletých a ľudí so slabšou povahou. 

Arkasha Stevenson, ktorá bola nielen režisérkou, ale aj scenáristkou filmu, nadväzuje na pôvodný horor, zároveň filmu dodáva nové prvky. Poukazuje aj na fakt, že náboženský fanatizmus môže byť veľmi nebezpečný, čo je podnetná línia filmu.

V hlavných úlohách filmu Prvé znamenie: Prichádza Satan!”, sa predstavia Nell Tiger Free,Tawfeek Barhom, Sonia Braga, Ralph Ineson, Bill Nighy a ďalší.

V kinách zatajíte dych:
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Cinem Art SK)

Psychologický horor Prvé znamenie: Prichádza Satan! prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt SK už od 11. apríla.

Viac o téme: Prvé znamenie: Prichádza Satan!
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu