Štvrtok13. jún 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

Do kín prichádzajú PROTIVNÉ BABY: Muzikálový remake originálu spred 20 rokov musíte vidieť!

Kayla Simmons Zobraziť galériu (4)
Kayla Simmons (Zdroj: Paramount Pictures)

BRATISLAVA - Stredná škola je poriadna divočina. Nič vás na ňu nepripraví, aj keď ste v divočine už žili, a to doslova. V drsnej, africkej. Tie najhoršie beštie sú totiž práve na northshorskej strednej. A volajú sa Plastics. Komédia Protivné baby sa vracia ako muzikálový remake, do kín príde už 7. marca.

Plastics (Umeliny) - to je trojica roztlieskavačiek na vrchole potravinového reťazca v obyčajnej americkej strednej škole. Nastúpi do nej nová nesmelá študentka Cady, ktorá je pre všetkých úplný zjav. Doteraz totiž žila s rodičmi v africkej prírodnej rezervácii bez akéhokoľvek kontaktu s rovesníkmi. Takže je pre ňu všetko nové; stretáva namakancov, flákačov, ázijských bifľošov, obľúbencov, nepriateľov, dievčatá, ktoré sa prejedajú, dievčatá, ktoré nejedia, vypatlancov, sexuálne aktívnych blbcov. A čo je najdôležitejšie, spoznáva Plastics, ktoré vládnu škole.

Do kín prichádzajú PROTIVNÉ
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Paramount Pictures)

Tie sa rozhodnú, že si túto nevinnú ovečku vezmú pod krídla a skrotia ju. Dominantná Regina, prezývaná Včelia kráľovná, verí, že ju nikto nemôže zosadiť z trónu. Mýli sa. Cady sa postupne stáva jednou z Plastics, nafúkanou, bezcitnou mrchou, štýlotvornou hviezdou školy, po ktorej túži každý chlapec, dokonca aj Reginin bývalý priateľ Aaron. To je už cez čiaru. Regina je manipulátor, ktorá sa vyzná, čo je však dôležitejšie, pozná všetky klebety a fámy. Vojna je v plnom prúde.

Kritici muzikál prijali veľmi pozitívne. Tak napríklad Paul Salfen z AMFM Magazine sa o ňom vyjadril takto: „Hoci muzikál nemá veľa spoločného s originálom - predsa len uplynulo 20 rokov a veľa sa odvtedy zmenilo - zdá sa, že táto verzia dobre zapadá do cieľového publika a vytvára to správne spojenie toho, čo chce dnešná generácia vidieť.” „Ide o radostnú a energickú záležitosť, pôsobivú prvotinu režisérov Samanthy Jayne a Artura Pereza Jr., ktorá zachováva to, vďaka čomu pôvodné Protivné baby fungovali. A zároveň ich oslavuje,” myslí si Mark Meszoros z The News-Herald.

„Uznávam, že muzikál nie je taký prenikavý a výrazný ako film z roku 2004, stále je to ale veľmi dobrá práca. Je tam niekoľko skvelých hereckých a speváckych výkonov,” napísal vo svojej kritike Lael Loewenstein z FilmWeek. Fico Cangiano z CineXpress zas napísal, že „Je to lepšia moderná adaptácia, ako som očakával. Zároveň predlohu dopĺňa skvelými hereckými výkonmi a vtipnými hudobnými číslami.” Skvelú hudobnú komédiu Protivné baby prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt SK už 7. marca.

Do kín prichádzajú PROTIVNÉ
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Paramount Pictures)

Viac o téme: 2024Protivné babyMean girls
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu