Utorok16. júl 2024, meniny má Drahomír, Drahomíra, zajtra Bohuslav

Spomíname na Robina Williamsa: Top 10 jeho hereckých výkonov

Robin Williams Zobraziť galériu (2)
Robin Williams (Zdroj: telkac.sk)

Priaznivci Robina Williamsa († 63) mali v pondelok smutný deň. Cenami ovenčeného herca a komika našli mŕtveho v jeho dome v Severnej Kalifornii. Paradoxne tento umelec, známy aj pre svoj komediálny talent, spáchal samovraždu. Zaspomínajte si na desať z jeho najznámejších filmových úloh.

Mork & Mindy (1978 - 1982)

Tak ako mnoho iných hercov, aj Robinovi Williamsovi pomohla k popularite televízia. Úloha mimozemšťana Morka mu presne sadla a svojím komediálnym talentom zaujal nielen divákov, ale aj filmových tvorcov.


Podrobnosti o úmrtí:Herec Robin Williams (†63) je mŕtvy: Zadusil sa, údajne ide o samovraždu


Svet podľa Garpa (1982)

Spisovateľa a syna veľmi svojráznej matky si zahral vo filme nakrútenom podľa románu Johna Irvinga, Svet podľa Garpa.

Dobré ráno Vietnam (1987)

Za úlohu svojského diskdžokeja, ktorý má za úlohu trochu rozveseliť amerických vojakov vo Vietname bol Robin Williams nominovaný na Oscara. Jeho herecký výkon poslúžil aj vo videoklipe k hitu zo sountracku k filmu, I Feel Good.

Otec v sukni (1993)

Rozvod vie poriadne skomplikovať život v rodine. Daniel Hillard miluje svoje deti a chce ich vídať čo najviac aj po rozchode so svojou manželkou. Východisko? Prezlečie sa za opatrovateľku...

Jumanji (1995)

V dobrodružnej snímke nielen pre deti si Robin Williams zahral Alana, ktorý na 26 rokov uviazol v hre Jumanji. Film plný špeciálnych efektov aj vďaka hercovmu výkonu zarobil vo svete vyše 250 miliónov dolárov.

Dobrý Will Hunting (1997)

Práve vďaka úlohe v dnes už kultovom filme sa konečne mohol tešiťnielen z nominácie na Oscara, ale aj zo sošky samotnej. Williams si vo filme Dobrý Will Hunting zahral doktora Seana Maguirea, ktorý sa snaží inšpirovať a posúvať mladého matematického génia Willa Huntinga z jednoduchých pomerov.

Flubber - roztržitý profesor (1997)

Nezabudnuteľne stvárnený profesor Phillip Brainard je pre mnohých jednou z Williamsových najznámejších postáv. Génius vo filme objaví na prvý pohľad obyčajný zelený sliz - ten jevšak čiastočne inteligentnou hmotou a tiež zásobou nevyčerpateľnej energie...

Ako prichádzajú sny (1998)

V Oscarom ocenenom filme (Najlepšie efekty) hrá Robin Williams doktora a zároveň rozprávača Chrisa Nielsena. Predstaví sa tak v dramatickompríbehu zasadenom do zvláštneho sveta medzi skutočnosťou a ničotou, aby sa po smrti pri autohavárii dostal do prostredia vytvoreného vlastnými predstavami, spomienkami a snami.

Insomnia (2002)

V pochmúrnom filme o nespavosti bravúrne stvárnil vraha, po ktorom pátra druhá hviezda filmu, Al Pacino.

Noc v múzeu (2009)

V sérii filmov Noc v múzeu sa Williams predstavil v úlohe Teddyho Roosevelta. V prvej časti ako jeden z najúspešnejších prezidentov USA vysvetlil Larrymu (Ben Stiller) prečo múzeum v noci ožíva a stal sa jeho dobrým priateľom.

Viac o téme: Robin WilliamsDobrý Will HuntingJumanjiFlubber
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu