Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

Len herectvo nestačí: Týmto slovenským celebritám to aj krásne spieva

Nela Pocisková zmenila účes
Nela Pocisková zmenila účes (Zdroj: TV Markíza)

V americkom filmovom priemysle je takmer nutnosťou zvládať okrem hereckého remesla aj dokonalý spev. Anne Hathaway, Hugh Jackaman, Amanda Seyfried či Kristen Bell sú toho živým dôkazom. Inak tomu nie je ani na Slovensku. Aj v našom šoubiznise sa totiž nájdu hviezdy, ktorým to okrem herectva aj výborne spieva.

Nela Pocisková (25)

Na prvom mieste je jednoznačne talentovaná herečka, speváčka, tanečníčka anajnovšie aj mama malého Hektora. Nela sa spevu venuje oniečo dlhšie než samotnému herectvu. Spievať totiž začala už ako osemročná, kým svoju prvú hereckú úlohu získala ako štrnásťročná. Išlo však zároveň aj ozlom vjej kariére, keďže sa predstavila na divadelných doskách vmuzikáli Neberte nám princeznú. Jej umeleckým „objaviteľom“ bol režisér achoreograf Ján Ďurovčík. Od toho momentu sa Nela objavovala vhlavných úlohách popredných muzikálov nielen na Slovensku, ale ivČeskej republike. Neskôr prerazila aj vtelevízii, Slovensko reprezentovala na speváckej súťaži Eurovision Song Contest. Kým doma ju mnohí označujú za mimoriadne talentovanú, sama Nela sa osebe vyjadruje veľmi skromne. Podľa nej nie je kombinácia herectvo, spev atanec ničím výnimočným, veď, ako sama tvrdí, za veľkou mlákou ide medzi hviezdami vpodstate osamozrejmosť.


Mohlo by vás zaujímať: Pocisková a Tůma sú rodičmi: Prvé slová po pôrode!


Soňa Norisová (43)

Charizmatická Slovenka Soňa Norisová, ktorá sa presadila iunašich českých susedov, sa venuje nielen herectvu, ale veľmi úspešne aj spievaniu. Okrem toho, že sa vsúčasnosti nakrúcan seriály na českej scéne, ju slovenskí diváci môžu poznať zo slovenskej verzie Orginácie vružovej záhrade, či seriálu Mesto tieňov. Svoj krásny hlas prepožičala detektívke so sluchovým postihnutím vseriáli FBI: Prípady Sue Thomasovej. Milovníci divadla ju môžu poznať aj zdivadelných inscenácií Radošinského naivného divadla. Svoje spevácke umenie zasa predvádza vo vokálnej hudobnej skupine Fragile, vktorej účinkuje od jej založenia vroku 2004.

Helena Krajčiová (41)

Obľúbenú slovenskú herečku mohli diváci naposledy vidieť vúspešnej televíznej šou Tvoja tvár znie povedome. Tam si síce víťazstvo nevyspievala, napriek tomu úspechy žne so skupinou Fragile, je teda kolegyňou Soni Norisovej. Helena Krajčiová však vporovnaní sňou na Slovensku účinkovala už vo viacerých divácky úspešných seriáloch. Hlavnú postavu získala vkomediálnom sitkome Zita na krku (2011), kde si zahrala sDušanom Cinkotom. Fanúšikovia Búrlivého vína (od 2013) ju poznajú ako Dorotku asvoje komediálne schopnosti prejavila vseriáli Profesionáli (2008) ako hovorkyňa Skarlet Balážiková. Krajčiová účinkovala aj vo filme Pokoj vduši (2009).


Mohlo by vás zaujímať: Krajčiová po pôrode výrazne schudla: V Jojke ju takú nechcú!


Kamil Mikulčík (38)

Kamil Mikulčík je speváckym kolegom Soni Norisovej aj Heleny Krajčiovej, keďže je rovnako členom skupiny Fragile. Vroku 2009 vyhral slovenské kolo súťaže Eurovision Song Contest spolu sNelou Pociskovou, vďaka čomu mohol reprezentovať Slovensko v moskovskom semifinále. Okrem toho, že účinkuje vrôznych divadlách doma ivČesku, predstavil sa aj vniekoľkých seriáloch, konkrétne napríklad Druhý dych (2012), Chlapi neplačú (2013-2015) či Kolonáda (2013). Kamil Mikulčík je multitalent, aspoň pokiaľ ide ohudobné nástroje. Ovláda totiž hru na klavíri, gitare, kontrabase, flaute, akordeóne abicích.

Filip Tůma (37)

Filip Tůma je nielen slovenský herec či moderátor, ale tiež operný spevák. Slovenskí diváci si ho môžu pamätať ako arogantného násilníka Andrého zo seriálu Búrlivé víno (od 2013) ale aj zo seiálu Panelák (2008-2015). Je hosťujúcim sólistom opery SND aúčinkoval aj vKošickom či Olomouckom divadle vo svetoznámychoperných predstaveniach (Carmen, Ariedna na Naxe, Eugen Onegin, Lucrézia Borgia, Bohéma či Veselá vdova). Okrem toho sa venuje ičinohre, moderovaniu asvoj výnimočný hlas prepožičal už mnohým filmovým či seriálovým postavám.

Viac o téme: Helena KrajčiováSoňa NorisováNela PociskováKamil MikulčíkFilip Tůma
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu