Sobota25. máj 2024, meniny má Urban, zajtra Dušan

Eva Holubová hviezdou aj mimo scény: Kolegov baví tak, až sa nedá nakrúcať

Eva Holubová
Eva Holubová (Zdroj: SITA/Nina Bednáriková)

Slovenská herečka Soňa Norisová do dnešného dňa spomína na stretnutie s herečkou Evou Holubovou počas nakrúcania novej českej detektívnej komédie Ten, kto ťa miloval režiséra Jana Pachla.

Ako totiž priznala, zažila si s ňou na pľaci kopec zábavy. „Bolo to fantastické, strašne rada na to spomínam. Nikdy predtým sme sa nestretli, no mala som pocit, že ju už poznám z rozprávania mojej sestry, ktorá s ňou už spolupracovala a hneď sme sa vlastne skamarátili a boli sme na jednej vlnovej dĺžke,“ opísala Norisová v rozhovore okamžitú chémiu s českou herečkou.

Najviac pritom podľa vlastných slov ocenila Holubovej príjemný nadhľad a talent vytvoriť vždy na pľaci dobrú náladu. „Ona vedela aj v tej únave, ktorú sme tam veľakrát prežívali, urobiť tak strašne dobrú atmosféru, že mi to nakoniec vždy veľmi pomohlo a zažili sme s ňou na pľaci kopec srandy. Bolo to výborné a som veľmi rada, že som ju spoznala aj takto osobne,“ vyjadrila sa herečka, podľa ktorej dal Jan Pachl všetkým hercom počas nakrúcania relatívne voľnú ruku.

„Honza je režisér, ktorý má rád improvizácie. Má jasno a vie, čo chce, ale necháva hercom slobodu. Veľakrát sa tie scény teda tvorili priamo na pľaci a vychádzali sme z takej nejakej zvláštnej alchýmie, ktorá medzi nami vznikala. A Eva je fantastický improvizátor, ktorý prinášal naozaj veľa humorných chvíľ. A nielen ona, boli tam aj Hynek Čermák a Lukáš Vaculík, ktorí tiež do toho vnášali svoju osobitosť a originalitu. Fungovalo to fantasticky. Ja len dúfam, že som im to neskazila. Bola to pre mňa česť byť pri nich a môcť si to užiť,“ vyznala sa známa tmavovláska.


Mohlo by vás zaujímať:Noga prezradil svoju tajnú túžbu: Neuveríte, kam sa chcel premiestniť


Na jednu situáciu z nakrúcania bude pritom podľa vlastných slov spomínať zrejme do konca života. „Bola tam taká jedna situácia, kde som sa na Eve tak strašne smiala, a nielen ja, ale aj ostatní kolegovia, že sme až neboli schopní natočiť jednu scénu... Bola to scéna na konci filmu pri stole, kde nastane rozuzlenie celej situácie. Bola to nočka, veľmi náročné natáčanie, mali sme za sebou už dlhý deň a boli tam úplne všetci, aj deti a pes a Evička nám tú celú situáciu pripravila tak, že keď sme tú scénu začali točiť, už nám pripadalo všetko smiešne a naozaj to vyzeralo, že to nedotočíme. Nakoniec sme to zvládli, no pamätám si, ako som sa jej potom ospravedlňovala, lebo mi to prišlo už blbé... Keď totiž išla na ňu kamera cezo mňa a mne nebolo vidieť do tváre, tak som sa tak smiala, že mi až tiekli slzy a takto som na ňu po celý čas pozerala. Ona to ustála, odohrala, čo mala a ja som sa jej potom strašne ospravedlňovala, lebo mi to z mojej strany prišlo veľmi neprofesionálne a ona len, že 'No neblázni, ja som rada, že to takto máš! To je niečo, na čo budeme spomínať!' A mala pravdu,“ uznala 45-ročná rodáčka z Malaciek.

„Zadržať smiech pred kamerou je občas náročné a väčšinou tieto situácie prichádzajú, keď je človek veľmi unavený, vtedy totiž už nastáva taká mierna hystéria a je to trošku taká reťazová reakcia. Ale našťastie boli všetci v pohode, nikto sa nehneval, všetci chápali, že sme unavení a vlastne sme sa dokázali v tej chvíli aj trošku uvoľniť,“ podotkla herečka.

Viac o téme: Soňa NorisováEva Holubová
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu