Nedeľa26. máj 2024, meniny má Dušan, zajtra Iveta

Český režisér nakrúca na Slovensku mysteriózny kriminálny seriál: Zahrajú si v ňom známe mená

Jiří Strach
Jiří Strach (Zdroj: repro foto/Youtube/reflexcz)

Lovec je názov mysteriózneho kriminálneho seriálu, ktorý v uplynulých dňoch začal na Slovensku nakrúcať český režisér Jiří Strach.

"Je jeden z mála režisérov, ktorý má schopnosť vyvolať emócie u diváka a budovať napätie nevyhnutné pre žáner krimi a mystery," komentoval nakrúcanie jeden z producentov seriálu Patrik Pašš zo spoločnosti Trigon Production. Osemdielny seriál je autorským projektom televízie Joj, ktorá ho pripravuje v koprodukcii s Českou televíziou.

V dvoch hlavných postavách sa predstavia Pavel Kříž ako Tomáš Lang, človek so zvláštnymi nadprirodzenými schopnosťami, a Jana Kolesárová ako Alica Čierna, žena, ktorá v detstve záhadným spôsobom prišla o mamu a vyrástla v detskom domove. Alica sa stane súčasťou vyšetrovania všetkých prípadov, ktoré sú doménou Tomáša a ostatných "lovcov". V ďalších postavách diváci uvidia napríklad Mareka Lamboru, Janu Hubinskú, Petru Polnišovú, Ondřeja Kavana či Davida Švehlíka.

Najťažšie je divákovi predstaviť uveriteľný svet

Od nápadu k realizácii seriálu ubehlo niekoľko rokov. Keď už bolo všetko pripravené na nakrúcanie, práce zastavila pandémia, počas ktorej sa tvorcovia venovali dotvoreniu pôvodných scenárov. Producent Českej televízie Jan Lekeš potvrdzuje, že cesta k realizácii bola dlhá a náročná nielen pre pandémiu.

"Na žánrových filmoch je najťažšie predstaviť divákovi uveriteľný svet aj napriek tomu, že sa v ňom vyskytujú démoni a tajné organizácie s neznámymi zámermi. Ak sa to však podarí, je možné povedať aj niečo podstatné o dnešnom spôsobe života a o smerovaní ľudstva vo všeobecnosti. A často je to aj jednoduchšie než v obvyklých realistických kulisách. Dúfam, že sa nám to podarí aj tu," dodal. 

Viac o téme: Petra PolnišováJiří Strach
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu