Nedeľa16. jún 2024, meniny má Bianka, Blanka, zajtra Adolf

Sandy na úvod Pomády zomrie a Bond nie je iba jeden: Toto sú najšialenejšie teórie fanúšikov

Daniel Craig na premiérie snímky Spectre Zobraziť galériu (6)
Daniel Craig na premiérie snímky Spectre (Zdroj: TASR/AP Photo/Michael Sohn/File)

Nové filmy prichádzajú do kín stále vo väčšom množstve a filmári si dávajú záležať na každom jednom detaile projektov. Niektorí až tak veľmi, že diváci začnú nad snímkou poriadne špekulovať a prichádzajú s často až bizarnými teóriami. My sme pre vás vybrali tie najznámejšie a najpozoruhodnejšie. Stotožňujete sa s niektorou, alebo prípadne tiež nejakú poznáte?

James Bond je len kódové označenie

Ľudia v priebehu rokov akosi sami akceptovali, že postava agenta 007 svojím spôsobom plachtí časom, a to za pomoci množstva hercov, ktorí sa pri nej vystriedali. Rebooty a nečakané pokračovania starších príbehov už berieme pri tejto sérii ako úplnú samozrejmosť. No pokiaľ by sme to tak nerobili, nedávalo by to perfektný zmysel?

Predstavte si, že James Bond čoby agent 007 by bolo kódové označenie pre najlepšieho agenta tajnej služby. Akonáhle jeden Bond zomrie, nahradí ho ďalší. To by zároveň aj vysvetľovalo, prečo sa agenti 007 s obľubou predstavujú celým menom ako "Bond, James Bond." Jednoducho ide o akýsi najvyšší status, ktorého sa zľakne nejeden záporák.

Sandy na úvod Pomády
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: Youtube)

Kufrík z Pulp Fiction obsahuje dušuMarsellusa Wallacea

Absolútne legendárny projekt od absolútne legendárneho režiséra. Historky z podsvetia sú kultovou klasikou, ktorú si rozhodne musíte ísť čo najskôr pozrieť, pokiaľ ste tak tedaneurobili doteraz. Samotný svietaci kufrík rozprúdil gigantické množstvo diskusií o tom, čo sa v ňom skrýva. A najznámejšia teória hovorí, že je to práve duša.

Magor z videopožičovne, ktorý jedol len hot-dogy: Quentin Tarantino je už teraz legendou

Konkrétne duša postavy menomMarsellus Wallace. Najväčším dôkazom tejto teórie by malo byť to, že postava má na zátylku náplasť, ktorou si podľa zvedavcov zakrýva ranu po vytiahnutí svojej duše. Mimochodom, pôvodne v scenári boli v kufríku diamanty, ktoré sa podarilo ukradnúť v Reservoir Dogs, čím chcel dať Tarantino najavo, že všetky jeho diela sú prepojené. Z nápadu nakoniec vzišlo.

Samuel L. Jackson a
Zobraziť galériu (6)

Ľadové kráľovstvo, Na Vlásku, Tarzan a Malá morská víla sú prepojené

Disney je známe svojimi easter eggmi v projektoch, no niekedy to tak trošku už aj oni sami preháňajú. V tomto prípade panuje teória, že rodičia Elsy (ktorí zahynuli na rozbúrenom mori) mali pôvodne namierené na veľkú oslavu návratu Rapunzel z animáku Na Vlásku.

Pokiaľ sa presunieme ďalej, tak prídeme na to, že scéna zničenia lode je takmer úplne totožná so scénou v Malej morskej víle. No a pokiaľ máš pocit, že to už nemôže byť bláznivejšie, tak samotný režisér prezradil, že rodičia Elsy nikdy na mori nezomreli. Dostali sa na pevninu do hlbokej džungle, kde splodili syna... Tarzana.

Frozen
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: SITA)

Sandy na začiatku Pomády zomrela

Ďalšia z teórií, ktorá vo svojej podstate dávam celkom rozumný zmysel. Počas piesne Summer Nights pripomenie Danny krásnej Sandy, že ju zachránil pred istou smrťou utopením. Na konci celého filmu spoločne v aute zamieria smerom k oblakom.

Kultové páry zo strieborného plátna: VIDEO Ich vzťah bude navždy krásny a intenzívny

Už asi tušíte o čo ide. Podľa teórie sa Sandy utopila,a to, čo vidíme počas filmu, sú len predstavy, ktoré pochádzali z jej mozgu, ktorý pomaly prestával byť okysličovaný. Záverečná scéna potom už len odkazuje na to, že Sandy skutočne zomrela a ide do neba.

Sandy na úvod Pomády
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: Youtube)

Thor je v skutočnosti Skrull

Pokiaľ ste už mali možnosť vidieť Captain Marvel, určite viete, že rasa Skrullovplýva schopnosťami zmeniť svoj vzhľad na kohokoľvek. V komiksoch Tajná Invázia zničí rodnú planétu tejto rasy Galactus a mnoho z nich na seba postupne prevezme vzhľad množstva obľúbených hrdinov.

Niečo podobné sme už mali naznačené v Captain Marvel, no čo ak sa niečo také už stalo aj v MCU? Fanúšikovia tejto teórie tvrdia, že jasným dôkazom je hlavne to, že Thor si prešiel pomerne veľkou charakterovou obmenou medzi druhým a tretím sólovým filmom. Je možné, že bol nahradený niekým z rasy Skrull a Marvel si robí pôdu pre filmovú tajnú inváziu? Možné to je.

Thor
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: Universal, Wanter Bros., 21th Century Fox)

Viac o téme: FrozenMarvelThorJames BondPulp FictionPomáda
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu