Pondelok20. máj 2024, meniny má Bernard, zajtra Zina

Takto prehrať vyhratý zápas! Černák bodoval, no Tampa Bay to zabalila

(Zdroj: TASR/Chris Young/The Canadian Press via AP)

Slovenský obranca Erik Černák si pripísal asistenciu, no Tampa Bay prehrala v utorkovom stretnutí hokejovej NHL v Toronte 5:6 po predĺžení. Klub z Floridy pritom po prvej tretine viedol 4:1, v predĺžení rozhodol po 46 sekundách Calle Järnkrok.

Černák asistoval pri góle Brandona Hagela, ktorým Tampa Bay v 58. minúte vyrovnala na 5:5. Järnkrokov presný zásah bol pre švédskeho centra druhý v zápase. Dva góly za domácich dal aj Auston Matthews, Mitchell Marner mal bilanciu 1+3. Hosťom nestačili štyri kanadské body Nikitu Kučerova (2+2), ktoré všetky zaznamenal v prvej tretine. Maple Leafs ukončili sériu štyroch stretnutí bez víťazstva. Líder Východnej konferencie Boston zvíťazil v Dallase 3:2. Vancouver si doma poradil s Edmontonom 6:2 a uspel štvrtýkrát v rade. Na západe mu patrí 2. priečka o štyri body za najlepším tímom ligy Vegas, pričom odohral o jeden duel menej.

Viac o téme: NHLErik ČernákHokejToronto Maple LeafsTampa Bay