Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

Veľký šláger na VOYO: Niké liga sa po prestávke vracia!

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: VOYO)

Hneď prvý zápas jarnej časti Niké ligy prinesie očakávaný šláger súťaže. Druhý tím tabuľky MŠK Žilina privíta na domácom trávniku priebežného lídra ŠK Slovan Bratislava.

Najvyššia domáca futbalová súťaž Niké liga sa už tento piatok opäť naplno rozbehne po 53-dňovej zimnej prestávke. Hneď prvý zápas jarnej časti prinesie očakávaný šláger súťaže. Zápas je na programe v piatok 9. februára o 17:30 hod. a v priamom prenose ho odvysiela Voyo a stanica Nova Sport 1. Predzápasové štúdio sa začne o 17:05 hod., zápas bude komentovať Marek Arpáš spolu s expertom Martinom Poljovkom. Jesenná konfrontácia týchto súperov sa na Tehelnom poli skončila víťazstvom „belasých“ 2:0, keď sa gólovo presadil Strelec a Barseghyan. „Šošoni“ teda svojmu súperovi majú čo vracať, navyše budú chcieť skresať manko na prvú priečku, na ktorú po jeseni strácajú sedem bodov. Predplatitelia môžu na Voyo tradične sledovať aj všetky zvyšné zápasy 19. kola Niké ligy. V sobotu o 15:00 hod. to budú duely Dunajská Streda – Skalica, Podbrezová – Michalovce, Zlaté Moravce - Vráble – Banská Bystrica a Ružomberok – Trnava. V nedeľu o 17:30 hod.  kolo uzavrie stretnutie Trenčín – Košice, ktoré odvysiela aj TV Dajto.

Tomáš Jablonský (vpravo) zo Slovana a Lukáš Čmelík zo Žiliny
Zobraziť galériu (3)
Tomáš Jablonský (vpravo) zo Slovana a Lukáš Čmelík zo Žiliny  (Zdroj: SITA)

Novinkou, ktorá prichádza od jarnej časti sezóny 2023/2024 a má ešte zvýšiť komfort divákov, je rozšírenie počtu kamier pri Voyo zápasoch. „Sme radi, že sa tento zámer podarilo v spolupráci s ÚLK zrealizovať ešte počas rozbehnutého ročníka. Opäť tak zvýšime štandard snímania a celkovo produkčnej úrovne prenosov, čo je naším dlhodobým cieľom. Veríme, že fanúšikovia si aj vďaka tomu naplno užijú dramatické zápasy, ktoré nás počas jari čakajú,“ povedal generálny riaditeľ TV Markíza Peter Gažík. „Keď sme v roku 2021 spojili sily s najsledovanejšou televíziou na Slovensku, stanovili sme si spoločný strategický cieľ. Tým je najmä prinášať zápasy našej ligy vo vysokej kvalite a tú ešte postupne zvyšovať. V Markíze sme našli mediálneho partnera, s ktorým spoločnými silami rozvíjame našu ligu. Teší ma, že postupne zvyšujeme i produkčné štandardy a že fanúšikovia tak majú z futbalu ešte krajší zážitok,“ vyzdvihol vzájomnú spoluprácu prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

Hráči Slovana sa tešia z gólu v prvom zápase
Zobraziť galériu (3)
Hráči Slovana sa tešia z gólu v prvom zápase  (Zdroj: SITA)

Od nadstavbovej časti, ktorá odštartuje počas druhého marcového víkendu, sa diváci môžu tešiť aj na ďalšiu novinku – „Voyo zápas týždňa“. Pôjde o vybraný zápas kola, ktorý bude snímaný na sedem kamier s využitím technológie VAR. Videoasistent rozhodcu sa doteraz používal len v televíznych zápasoch, ale počnúc nadstavbou bude VAR dohliadať už na polovicu zápasov každého kola. Tento zápas dostane zároveň na Voyo vždy samostatný časový slot tak, aby nekolidoval s inými zápasmi Niké ligy. „Voyo zápas týždňa bude ozvláštnený aj zápasovým štúdiom, ktoré bude umiestnené priamo na hracej ploche. Okrem prítomnosti experta sa diváci počas zápasového programu môžu tešiť na zaujímavých hostí pri mikrofóne a tiež špeciálny tematický obsah, v ktorom sa naši redaktori budú venovať dianiu v jednotlivých kluboch Niké ligy s dôrazom na mládežnícke tímy a talenty, ktoré v nich vyrastajú,“ priblížil šéfredaktor športu TV Markíza Martin Lisý. Jarná časť Niké ligy vyvrcholí v sobotu 18. mája, čo je najneskorší možný termín, kedy spoznáme nového slovenského šampióna. Po záverečnom kole nadstavby ešte bude na programe dvojzápas baráže o postup do Niké ligy medzi 11. tímom tabuľky a vicemajstrom druhej najvyššej súťaže, prípadne aj play off zápasy o účasť v predkolách Európskej konferenčnej ligy UEFA. Všetky zápasy nájdu diváci naživo či kedykoľvek zo záznamu na Voyo.

Program 19. kola Niké ligy:

  • MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava,  piatok 9. februára 17:05 (Voyo, Nova Sport 1)
  • FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Skalica, sobota 10. februára 15:00 (Voyo)
  • FK Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce, sobota 10. februára 15:00 (Voyo)
  • FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble – MFK Dukla Banská Bystrica, sobota 10. februára 15:00 (Voyo)
  • MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava, sobota 10. februára 15:00 (Voyo)
  • AS Trenčín – FC Košice, nedeľa 11. februára 17:00 (Voyo, Dajto)

 

Viac o téme: FutbalNiké ligaVOYO
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu