Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Vesmírna odysea režiséra Batmana fascinuje: Zarába obrovské peniaze

Interstellar
Interstellar (Zdroj: internet)

Film Interstellar (2014) dosiahol v nedeľu 16. novembra svetové tržby vo výške 321,9 milióna amerických dolárov (v prepočte približne 257 miliónov eur). Snímka Christophera Nolana mala americkú premiéru 5. novembra, do slovenských kín sa dostala o deň neskôr. Náklady na jej výrobu sa vyšplhali na 165 miliónov dolárov (v prepočte približne 132 miliónov eur).

Interstellar utŕžil od uvedenia v USA takmer 98 miliónov dolárov. Výrazne sa mu darilo aj v Číne, kde tržby dosiahli 42 miliónov dolárov, pričom v tejto krajine snímku uviedli až v stredu 12. novembra. V rebríčku filmov s najvyššími celosvetovými tržbami z kín v roku 2014 sa Interstellar drží na 27. mieste. Na vrchole rebríčka stále kraľuje snímka Transformers: Zánik (2014), ktorá od svojho uvedenia v kinách po svete utŕžila 1,087 miliardy dolárov (v prepočte približne 868 miliónov eur).


Mohlo by vás zaujať:Christopher Nolan s Batmanom definitívne skončil!


V snímke Interstellar si zahrali Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain či Michael Caine. Film rozpráva príbeh o vesmírnych prieskumníkoch, ktorí cestujú naprieč červou dierou s cieľom nájsť pre ľudstvo obývateľnú planétu, a tak ho zachrániť pred vyhynutím.

Viac o téme: Christopher NolanInterstellar
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu