Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Do kín ide SMEČKA: Tínedžeri žijú podľa zákonov svorky! Špirála šikany, odvety a bojov sa roztáča

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: BONTONFILM SK)

Augustový program kín spestrí Smečka, nový český film pre mladých zo športového prostredia. Tínedžerská dráma o partii, ktorá žije podľa zákonov vlčej svorky, pričom právo silnejšieho má riešiť nielen hokej, ale aj školu a dievčatá, príde do slovenských kín 5. augusta. Informovala PR manažérka Olga Valentová.

Dodala, že nosným motívom filmovej novinky sú šikana a násilie medzi tínedžermi, úskalia lásky a neschopnosť dospelých pomáhať mladým ľuďom zvládať problémy dospievania. Hlavným hrdinom filmu, ktorý sa odohráva v škole aj v hokejovej kabíne, je 16-ročný David.

Nováčik to má v kolektíve ťažké

Má peknú priateľku a rodičov, ktorí ho podporujú vo všetkom, do čoho sa pustí. Práve sa presťahoval, má nastúpiť do nového hokejového klubu Vlkov a zabojovať o miesto brankárskej jednotky. Ako nováčik v pevne zomknutom kolektíve to bude mať ťažké. Čo robiť, keď ťa spoluhráči nevezmú medzi seba, a navyše ťa opustí dievča?

Špirála šikany, odvety a bojov sa roztáča

Špirála šikany, odvety a vzájomných bojov sa roztáča. Pre väčšinu hráčov je to zo začiatku ako vždy len zábava, ale kapitán Jerry tlak neustále stupňuje. Niektorí s tým možno nesúhlasia, ale nikto nič neurobí. A šikana sa z hokejovej kabíny následne presunie aj na internet.

Do kín ide SMEČKA:
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: BONTONFILM SK)

"Filmový príbeh je veľmi autentický, pretože režisér a spoluautor scenára Tomáš Polenský má k hokejovému prostrediu blízko a pozná ho veľmi dôverne. Jeho sestra je kapitánkou českej hokejovej reprezentácie, on sám strávil v mládežníckom hokeji 16 rokov," poznamenala Valentová s tým, že mnohé situácie z filmu zažil Polenský na vlastnej koži. V menších úlohách sa v snímke Smečka objavia aj známe české hokejové hviezdy Dominik Hašek a Martin Hosták. Príprava filmu zaujala dvoch populárnych českých raperov, ktorí k nemu zložili piesne a natočili videoklipy – Renne Dang vytvoril skladbu s názvom Smečka a raper AMCO pesničku Andělé v pekle.

Viac o téme: Smečka
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu