Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Sklamanie z Českého leva: Dvojník Jima Carreyho podviedol organizátorov

Jim Carrey
Jim Carrey (Zdroj: internet)

Kanadsko-americký herec Jim Carrey reagoval na podvod, keď neznámy muž vystúpil pod jeho menom na sobotňajšom odovzdávaní cien Český lev Českej filmovej a televíznej akadémie (ČFTA). Päťdesiattriročný rodák z kanadského Newmarketu na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter zverejnil článok britského denníka Daily Mail opisujúceho udalosť. "Pozrite! Som zaujímavejší ako Oscary, a to sedím v kresle a jem lupienky. Môj duch neostane nepovšimnutý," napísal herec ku článku.

Carrey mal vystúpiť na ceremoniáli, no miesto neho sa v Dvořákovej sieni pražského Rudolfina predstavil niekto iný. Publikum muža najprv považovalo za hercovho dvojníka. Napokon vysvitlo, že šlo o podvod. "Je mi to ľúto, veľmi sa ospravedlňujem, nebol to úmysel, ale niekoho dokonalá hra, pred ktorou môžem len sňať klobúk," vyjadril sa supervízor galavečera Jan Svěrák. "Dokonalá komunikácia s domnelou produkciou herca, jeho agentom, prítomnosť sprievodu bodygardov a tlmočníčky a celá príprava jeho vystúpenia sa konala na profesionálnej úrovni. Nič nenaznačovalo, že by išlo o tak dokonalú lesť. Za prítomnosť falošného Jima sme nezaplatili ani korunu a vlastne sa čudujeme, že niekomu nebolo ľúto peňazí a investoval do celej tejto komédie. Mrzí nás, že sme vás uviedli do omylu, ale nebolo to v zlej vôli. Nikto z nás neklamal, pretože nás dokonale a profesionálne oklamali," uviedli organizátori.


Fenomenálny bavič Jim Carrey: Takmer sa stal aj pirátom z Karibiku


Jim Carrey má na konte dva Zlaté glóbusy za výkony v snímkach Truman Show (1998) a Muž na Mesiaci (1999). Okrem toho je známy aj z filmov Maska (1994), Blbý a blbší (1994), Ace Ventura: Zvierací detektív (1994), Ace Ventura 2: Volanie divočiny (1995), Batman navždy (1995), Cable Guy (1996), Klamár, Klamár (1997), Ja, moje druhé ja a Irena (2000), Majestic (2001), Bruce, Všemohúci (2003), Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004), Rad nešťastných príhod (2004), Finty Dicka a Jane (2005), Číslo 23 (2007), Yes Man (2008), I Love You Phillip Morris (2009), Pán Popper a jeho tučniaci (2011), Neuveriteľný Burt Wonderstone (2013), Kick-Ass 2 (2013) či Blbý a blbší sú späť (2014).

Viac o téme: Jim CarreyČeský lev
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu