Nedeľa19. máj 2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard

Fight Night Challenge reaguje na INCIDENT, ktorý narušil turnaj: Organizácia vyvodí DÔSLEDKY!

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Ramon Leško)

BRATISLAVA - Turnaj FNC 6, ktorý sa počas posledného víkendu konal Zimnom štadióne Ondreja Nepelu zaznamenal výnimočný incident v zápase medzi Palom Vaškom a Jánom Murcinom. V prebiehajúcom druhom kole boja ťažkých váh prvý menovaný viacnásobne súpera udrel lakťom do tváre. Po prerušení zápasu sa Vaško dostal k ďalšiemu nepovolenému ataku Murcina, čo vyvolalo krátku, ale za to intenzívnu konfrontáciu medzi tábormi oboch bojovníkov.

Vďaka rýchlej reakcii organizátorov a bezpečnostnej služby sa podarilo roztržku v priebehu pár sekúnd zastaviť. Pavol Vaško, bol diskvalifikovaný po druhý raz, keďže obdobným spôsobom skratoval pod hlavičkou rýchlo napredujúceho projektu aj proti raperovi Dynamicovi na FNC 4.

Vedenie Fight Night Challenge reagovalo na kontroverzný okamih v krátkom vyjadrení bezprostredne po turnaji. „V prvom rade odsudzujeme akékoľvek nešportové správanie, či už zo strany zápasníkov v ringu alebo aj členov ich tímov. Následky vyvodíme určite. Momentálne sa rozhoduje o ich rozsahu. Pevne veríme, že si fanúšikovia udalosť FNC 6 užili a nenechali si ju pokaziť skratovým konaním protagonistov predmetného zápasu“.

Fight Night Challenge reaguje
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Vlado Anjel)

Organizácia pritom neodsúdila len konanie Vaška, ale aj členov z tímu Murcina, ktorí celú situáciu svojim konaním vystupňovali. Fight Night Challenge sa podľa informácií chystá vyvodiť dôsledky rovnako voči ringovému rozhodcovi, ktorý počas zápasu nereagoval na Vaškove údery lakťom.

Turnaj FNC 6 priniesol mimo ojedinelej situácie zaplnenému Zimnému štadiónu nezabudnuteľný zážitok. V jedinečnom súboji 1 vs 3 priam heroický výkon predviedol Erik Tlkanec, v hlavnom zápase večera zvíťazil Flexking nad Strýcom Filipom.

Víťazstvo si pripísal aj syn Richarda Sulíka Filip, ktorý triumfoval v priebehu prvého kola nad Miroslavom Vlčekom. Fanúšikov zaujali aj zápasy profíkov, v ktorých Vlasto Čepo triumfoval nad Marekom Bartlom. Marián Mišalko zdolal skúseného Michala Zátorského a influencer a boxer Adam Berger porazil Juraja Kočího na body. V rámci šiesteho turnaja známej domácej organizácie padlo celkovo päťkrát KO, v štyroch prípadoch už v priebehu prvého kola.

Viac o téme: Fight Night Challenge
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu