Utorok25. jún 2024, meniny má Olívia, Tadeáš, zajtra Adriána

CME zmenila stratégiu: Voyo má na svojich trhoch milión predplatiteľov!

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: VOYO )

Tento míľnik prichádza len tri roky po akvizícii skupinou PPF a predstavuje sedemnásobný nárast od roku 2020. Najvýraznejšie pribudli predplatitelia z Českej republiky, Slovenska a Slovinska.

Voyo sa tak stáva lídrom medzi lokálnymi poskytovateľmi videoobsahu predplatiteľom (SVOD poskytovateľmi) na väčšine trhov, kde CME pôsobí. Mediálna skupina CME začala cestu k míľniku jedného milióna predplatiteľov služby Voyo na jeseň roku 2020, keď sa jej novým vlastníkom stala skupina PPF. V tom čase Voyo využívalo na trhoch, kde CME pôsobí, spolu 135-tisíc predplatiteľov. Aktuálna komunita milióna predplatiteľov predstavuje sedemnásobný nárast počas troch rokov. V januári 2021 pripravilo vedenie skupiny CME novú stratégiu pre už existujúce Voyo, ktorou reagovalo na aktuálnu digitálnu transformáciu mediálneho odvetvia. Súčasťou stratégie boli výrazné investície do technologického riešenia, marketingu a distribučných kanálov. Podstatná časť financií smerovala do výroby nového lokálneho obsahu, ktorý bol a zostáva ťažiskom stratégie. Výsledkom je 37 Voyo Originálov, ktoré sa za uplynulé tri roky podarilo vydať. Práve množstvo a hlavne kvalita lokálneho obsahu vyniesla Voyo na pozíciu najsilnejšieho lokálneho SVOD poskytovateľa na väčšine zo šiestich trhov, kde CME pôsobí.

CME zmenila stratégiu: Voyo
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: VOYO)

„Vzostup SVOD zmenil podobu mediálneho priemyslu. Diváci sú hladní po novom obsahu a vidíme, že tento trend stále rastie nielen na Slovensku, ale naprieč našimi trhmi. Verím, že za diváckym úspechom Voyo stojí to, že dokážeme reagovať na prebiehajúce zmeny v odvetví a investujeme na správnych miestach,“ hovorí zástupca generálneho riaditeľa CME Dušan Švalek. Slovenské Voyo len v januári tohto roka uviedlo až dva Voyo Originály – dokumentárnu sériu Do neba a do pekla: Generácia Žilina a kriminálnu minisériu Metóda Markovič: Hojer. Česko-slovenská produkcia vytvorila sériu, ktorá zachytáva dolapenie jedného z najdesivejších vrahov normalizačného Československa legendou pražského prvého oddelenia, Jiřím Markovičom. Seriál sa okrem diváckej popularity teší aj oceneniu odbornej verejnosti. Medzinárodná porota festivalu Serial Killer mu ako prvému českému seriálu udelila cenu za najlepší seriál strednej a východnej Európy.

 

Ďalším nedávnym počinom z dielne Voyo Originálov je šesťdielny špionážny triler Extraktori. V uplynulých dňoch ho uviedli na prestížnom filmovom festivale Berlinale a do svojej ponuky ho zaradil medzinárodný distribútor seriálovej tvorby Keshet International. Ten patrí medzi vplyvných hráčov distribučného odvetvia a je tak veľmi pravdepodobné, že sa Extraktori dostanú k divákom ďaleko za hranice Slovenska či Česka, ale aj ďalších trhov, na ktorých CME pôsobí.

Viac o téme: CMEMilión predplatiteľov
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu