Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

Titulná pieseň k filmu Rukojemník: Lasica spieva o šťastí

Milan Lasica
Milan Lasica (Zdroj: SITA)

Milovníci domácej českej a slovenskej tvorby sa majú na čo tešiť. Začiatkom roka príde do kín nový film Juraja Nvotu Rukojemník. Pohľadom malého chlapca približuje situáciu 60. rokov minulého storočia a poukazuje na nebezpečenstvá vtedajšieho režimu. Hlavného hrdinu si zahral Riško Labuda, syn známeho herca Mariána Labudu ml. V snímke účinkujú viaceré herecké osobnosti. Medzi nimi Milan Lasica, Libuše Šafránková, Ondřej Vetchý, Miroslav Noga, Szidi Tobias.

Tvorcovia filmu ešte pred jeho premiérou zverejnili titulnú skladbu s názvom Šťastie, ktorej text napísal Milan Lasica. Režisér filmovej novinky priznal, že pôvodne nad titulnou skladbou neuvažovali. "Ale keď sme videli zostrih filmu, začali sme predsa len o nej diskutovať. Oslovil som pána Lasicu, či by bol ochotný napísať text. Navrhol som mu, aby bol o šťastí a už na druhý deň som mal v rukách text," prezradil Juraj Nvota.


Elegán Josef Abrhám: Dôvod, prečo si vybral herectvo, vás pobaví


Autorkou hudby je Ľubica Malachovská Čekovská, ktorá skomponovala aj kompletnú hudbu k filmu. "Chceli sme dodržať emóciu a atmosféru celého filmu, preto sme ju oslovili aj s titulnou skladbou," dodal režisér Rukojemníka. Na finálnej verzii jeho titulnej skladby sa podieľal aj Slovenský symfonický orchester Slovenského rozhlasu.

Viac o téme: Milan LasicaRukojemník
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu