Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Filmový vs. reálny klan: Gucciovci zvažujú žalobu! Film nás vykresľuje ako gaunerov

Zobraziť galériu (4)
(Zdroj: Profimedia, YouTube/MGM)

Pozostalí po talianskom podnikateľovi v móde Aldovi Guccim zvažujú, že podajú žalobu v súvislosti s novým filmom Klan Gucci od amerického režiséra Ridleyho Scotta. Tvrdia, že tvorcovia s nimi nekonzultovali postavu Alda Gucciho, ktorého vo filme hrá Al Pacino, a že je dej filmu historicky nepresný.

Vadí im tiež, že film vykresľuje zhovievavo postavu Patrizie Reggianiovej, ktorá bola právoplatne odsúdená za vraždu ďalšieho člena kedysi mocného priemyselného rodu Maurizia Gucciho, uviedla dnes agentúra ANSA.

Vyzeráme ako gauneri a burani

Podľa pozostalých po Aldovi Guccim film vykresľuje členov ich rodiny ako "gaunerov a buranov, ktorí sa nezaujímali o svet okolo nich". Príbeh filmu podľa nich "nie je vôbec presný" a tvrdí, že tvorcovia s nimi nekonzultovali vyznenie jednotlivých postáv. Dodali, že snímka je urážkou ich rodinného dedičstva, na ktorom bola postavená známa módna firma, ktorá ale dnes patrí francúzskej investičnej spoločnosti Kering. Už skôr sa príbuzní sťažovali, že Al Pacino sa vôbec nepodobá ich predkovi.

Filmový vs. reálny klan:
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: YouTube/MGM)

Vrahyňu vykreslili ako obeť!

Gucciovci sa tiež ohradili proti "zhovievavému vyzneniu" postavy Patrizie Reggianiovej, ktorú vo filme hrá Lady Gaga. Reggianiová bola právoplatne odsúdená za vraždu svojho bývalého manžela Maurizia Gucciho, ktorý bol jedným z posledných rodinných šéfov pred predajom firmy externým investorom. Podľa nich je Reggianiová vo filme vykreslená ako obeť "machistickej kultúry", ktorá údajne panovala v rodine a firme.

Filmový vs. reálny klan:
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: profimedia)

Podľa Gucciovcov však ich firma bola v 80. rokoch, keď sa odohráva veľká časť deja filmu, naopak k ženám ústretová. Reggianiová bola v roku 1998 definitívne odsúdená na 29 rokov väzenia za to, že si objednala vraždu svojho bývalého manžela. Prepustená bola predčasne v roku 2016 za dobré správanie.

Filmový vs. reálny klan:
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: profimedia)

Dej hviezdne obsadeného filmu sa odohráva predovšetkým v 80. a 90. rokoch, keď v známej módnej firme prebiehalo mnoho vnútorných sporov medzi členmi rozvetvenej rodiny Gucciovcov. Film bol v uplynulých týždňoch uvedený v kinách v USA a ďalších krajinách, a to vrátane Českej republiky. Minulý víkend bol na čele rebríčka návštevnosti českých kín.

Viac o téme: Lady GagaAdam DriverKlan Gucci
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu