Utorok16. júl 2024, meniny má Drahomír, Drahomíra, zajtra Bohuslav

Jean-Claude van Damme: 10 pikošiek, ktoré ste o ňom nevedeli

Jean-Claude Van Damme Zobraziť galériu (3)
Jean-Claude Van Damme (Zdroj: SITA)

Akčný film deväťdesiatich rokov by sa len ťažko zaobišiel bez notoricky známeho belgického hrdinu. Jean-Claude van Damme (54) má na svojom konte úctyhodný počet bojových filmov, kde nespočetne krát predviedol svoje karatistické či kickboxerské schopnosti. Filmy ako Dvojitý zásah, Univerzálny vojak či Kickboxer sa navždy zapísali do pamäte fanúšikov tohto žánra. Vedeli ste ale, že...?

1. V začiatkoch kariéry míňal na kokain až 10000 dolárov týždenne až dovtedy, kým ho nechytili šoférovať v opojenom stave.

2. Podobne ako Patrick Swayze, aj Jean-Claude študoval klasický balet.

3. Počas svojej profesionálnej kickboxerskej kariéry prehral len jeden zápas. Aj to kurióznym spôsobom, keď svojho protivníka omylom kopol kým ležal na zemi. V ostatných devätnástich sa tešil z víťazstva.

4. Na lavičke tlakoval pre svoju postavu skvelých 166 kíl.

Jean-Claude Van Damme
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: SITA)

5. Jeho partner pre sparing býval nesmrteľný Chuck Norris.

6. Akčný hrdina to nemal vždy jednoduché. V svojim začiatkochbol v Los Angeles bezdomovcom.

7. Je majstrom roznožiek. Tá najznámejšia je nepochybne z reklamy na kamióny značky Volvo a len na videoserveri Youtube si ju návštevníci prehrali viac než 70 miliónov krát.

8. Účasť vo filme Expendables 2 bola jeho prvou po viac ako desiatich rokoch. Sylvester Stallone mu pôvodne ponúkol hlavnú úlohu už v prvom dieli.

9. V hlavnom meste Belgicka, v Bruseli, má svoju svalnatú sochu.

10. Belgičan sa oženil až päťkrát a má tri deti.S poslednou manželkou bodybuilderkou Gladys Portugues sa vzali ešte v roku 1987. O päť rokov neskôr sa rozviedli aby sa v roku 1999 opäť dali dokopy a svoj vzťah znovu späčatili svadbou. V čase, keď natáčal film Street Fighter v roku 1994 mal románik aj so speváčkou Kylie Minogue.

Jean-Claude Van Damme s
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: SITA)

Viac o téme: Jean-Claude van Damme
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu