Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

Hrala po boku Careyho či Stillera: Megahviezda skončila s herectvom a TOTO je dôvod

(Zdroj: repro foto Youtube/The Kelly Clarkson Show)

Americká herečka Cameron Diazová patrila viac ako dve dekády k najžiarivejším hviezdam Hollywoodu, pôvabná blondína sa uplatnila hlavne v komédiách alebo romantických filmoch, zvládla ale aj vážnejšie úlohy. Niekdajšia modelka, ktorá sa narodila 30. augusta 1972, sa preslávila vďaka filmom Maska, Niečo na tej Mary alebo akčnej sérii Charlieho anjelikovia, ale už pred pár rokmi "zavesila herecké remeslo na klinec". Dnes sa venuje výchove malej dcéry a pred kameru si odskočí len zriedkavo a iba ako hosť.

Prvého dieťaťa sa Diazová dočkala až krátko po štyridsiatych siedmich narodeninách vďaka náhradnej matke a nová rola jej celkom zmenila život. Len o pár rokov skôr pritom tvrdila, že jej bezdetný život vyhovuje. "Mať deti je hrozne náročné, okrem vlastného života ste zodpovední ešte za niekoho ďalšieho... Dieťa je záväzok na každý deň najmenej na 18 rokov," povedala v júni 2014 časopisu Esquire herečka. Zakrátko ale bolo všetko inak, zmena prišla vďaka vzťahu s o sedem rokov mladším muzikantom z rockovej kapely Good Charlotte Benjim Maddenom.

Dohromady sa dali paradoxne len pár mesiacov pred rozhovorom pre Esquire, ako dohadzovačka vtedy zafungovala Cameronina kamarátka Nicole Richieová, manželka Benjiho brata-dvojčaťa a spoluhráča z kapely Joela. Diazová, ktorá v minulosti chodila s hereckými kolegami Mattom Dillonom a Jaredom Letom alebo spevákom Justinom Timberlakom, vtedy konečne našla toho pravého. A zmenila aj názor na deti. "Viem, že veľa ľudí to má opačne, ja som sa ale rozhodol mať dieťa až v druhej polovici života. Proste teraz budem musieť žiť aspoň do 107, to je v pokoji," vyhlásila s úsmevom tento rok v januári.

Rodáčka zo San Diega napokon svoj vek už dávno nerieši a pred ôsmimi rokmi dokonca vydala knihu, ktorá radí, ako prijať starnutie. "V štyridsiatke je predsa žena zrelá. Nikdy predtým v tom veku nebola považovaná za mladú, to len teraz sa všetci hráme na to, že sme v štyridsiatke dvadsaťročnej. Lenže to je nezmysel. Ja som žena stredného veku a viem, že predo mnou je starnutie," tvrdí Diazová. Ženy by podľa nej mali porozumieť svojmu telu a snažiť sa ho udržať v kondícii, aby si vrcholnú fázu života nekazili "premýšľaním nad tým, že vyzerajú inak ako v tridsiatich".

Cameron Michelle Diazová sa narodila v kalifornskom San Diegu kubánskemu otcovi Emiliovi a matke Billie s americko-anglicko-nemeckými predkami. Na strednej škole ju pre dlhú a chudú postavu prezývali "kostra" či "žirafa", v 16 rokoch si ale Cameron všimol módny fotograf a predtým vysmievaná tínedžerka prvýkrát nakročila k sláve. Vzápätí totiž prišla zmluva s prestížnou agentúrou Elite, takže okrem štúdia v kalifornskom Long Beach ďalších päť rokov dievča s neuveriteľne širokým úsmevom predvádzalo oblečenie na mólach po celom svete.

Do filmového sveta sa dostala viac-menej náhodou, keď bez akýchkoľvek hereckých skúseností vyhrala konkurz na hlavnú ženskú rolu v snímke Maska po boku Jima Careyho, ktorý mal premiéru pár týždňov pred jej dvadsiatymi narodeninami. Po úspechu filmu sa ale Diazová nechcela stať hviezdičkou na jedno použitie. Začala chodiť na kurzy herectva a pomaly sa osmelovala pri nezávislých filmoch. Objavila sa v nízkorozpočtových komédiách Ona, jedine ona, Medové týždne bez ženícha alebo Hlava nad vodou.

To, že jej najlepšie sedí komediálna rola, potom predviedla v mainstreamovej snímke Niečo na tej Mary je (1998) s Benom Stillerom. Za výkon vo filme, z ktorého zostáva v pamäti fanúšikov napríklad scéna so semenom omylom použitým namiesto vlasového gélu, si vyslúžila aj nomináciu na prestížny Zlatý Glóbus. Ďalšia nominácia na túto cenu udeľovanú zahraničnými novinármi v Hollywoode získala za roly v snímkach V koži Johna Malkovicha (1999), Vanilkovej neba (2001) a Gangy New Yorku (2002).

Veľký úspech slávili aj dva diely akčnej série Charlieho anjeli z rokov 2000 a 2003, hlasom Diazovej potom v origináli hovorí princezná Fiona v animovaných príbehoch zlobra Shreka. Po štyridsiatke ale nabrala jej kariéra klesajúcu tendenciu, dôkazom sú aj herečkine posledné filmy, uvedené do kín v roku 2014: Annie, Jedna za všetkých a Sex Tape. V tom čase sa tiež stiahla do ústrania. "Chová sa, ako keby už bola v hereckom dôchodku. Je so svojím súčasným životom spokojná a žiadny ďalší film už natočiť nechce," povedala o Diazovej herečka Selma Blairová, keď ju v roku 2018 márne lákala k natočeniu pokračovania úspešnej priprostej komédie Proste sexy.

Viac o téme: Cameron DiazMaskaCharlieho anjelíci
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu