Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

RTVS má novú tvár: Riaditeľom Sekcie ekonomiky sa stal Eduard Čengel

Eduard Čengel Zobraziť galériu (2)
Eduard Čengel (Zdroj: RTVS)

Riaditeľom Sekcie ekonomiky RTVS je od utorka 16. januára 2024 Eduard Čengel. Vo funkcii nahradil doterajšiu riaditeľku Danielu Vašinovú, ktorá sa rozhodla odísť na vlastnú žiadosť z rodinných dôvodov.

Eduard Čengel vyštudoval komerčné inžinierstvo na Ekonomickej univerzite v Bratislave so zameraním na ekonomiku, obchod, manažment a financie. Na rôznych manažérskych pozíciách pôsobil od roku 1999. Pracoval ako námestník generálneho riaditeľa  na ekonomicko-obchodnom úseku v spoločnosti Slovenská konsolidačná, a. s., kde zodpovedal za strategické vedenie odboru ekonomiky, odboru postupovania pohľadávok a odboru analýz. Do RTVS prichádza z pozície finančného riaditeľa Senior Care Galanta. Riaditeľom sekcie ekonomiky RTVS je od utorka 16. januára. „Uvedomujem si, že do RTVS nastupujem v čase, keď sa nachádza v neľahkej finančnej situácii a na stole je viacero možných scenárov ďalšieho vývoja situácie. Verím, že so svojimi predošlými skúsenosťami prispejem k stabilizácii situácie a RTVS bude naďalej schopná napĺňať svoje legislatívne záväzky ako nezávislé verejnoprávne médium,” povedal Eduard Čengel.

RTVS má novú tvár:
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: RTVS)

„V prvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať Daniele Vašinovej za jej prácu a nasadenie v čase, keď sa RTVS nachádzala v komplikovanej situácii v oblastí financií. Či už išlo o zrušenie koncesionárskych poplatkov a prechod na nový spôsob financovania, ako aj v čase, keď bol nárokovateľný príspevok RTVS znížený z 0,17 % na 0,12 % HDP. Mrzí ma, že opúšťa manažment RTVS, ale plne rešpektujem jej rozhodnutie a prajem jej veľa pracovných aj osobných úspechov v budúcnosti. Zároveň som rád, že sa v tejto neľahkej situácii rozhodol prijať ponuku riaditeľa Sekcie ekonomiky RTVS pán Eduard Čengel. Verím, že s jeho bohatými manažérskymi skúsenosťami v oblasti ekonomiky a financií bude veľkým prínosom pre RTVS a spoločnými silami sa nám podarí v rámci možností finančne zastabilizovať verejnoprávne médium,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

 

 

Viac o téme: EkonomikaRTVSEduard ČengelDaniela Vašinová
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu