Nedeľa16. jún 2024, meniny má Bianka, Blanka, zajtra Adolf

Neposlušní v RTVS! Relácia pre celú rodinu vrátane štvornohých

Juraj Ferko radí o výchove psov v relácii Neposlušní Zobraziť galériu (2)
Juraj Ferko radí o výchove psov v relácii Neposlušní (Zdroj: RTVS)

Jednotka RTVS prinesie už túto sobotu 6. apríla nový rodinný magazín Neposlušní s profesionálnym psím koučom Jurajom Ferkom. Opäť navštívi niekoľko slovenských rodín a pomôže im porozumieť ich štvornohým miláčikom.

Zaujímavosťou novej relácie je neľahká 21-dňová výzva. Na začiatku každej epizódy spozná kouč neposlušného psíka a jeho majiteľov, ktorých postaví pred náročnú výzvu. Rodina s problémovým domácim maznáčikom dostane rady a tipy, ako zvládnuť zložité situácie, ktoré zažíva. Po 21 dňoch sa kouč do rodiny vracia, aby zistil, čo sa v skutočnosti podarilo a čo nie. Kľúčovým prvkom novej relácie je každodenná realita v domácnostiach so zvieracím miláčikom. „Hľadáme predovšetkým pestrosť a situácie, ktoré zažívajú bežní majitelia psov. Ukazujeme slovenskú realitu, to, čo ľudí reálne trápi a s čím sa stretávajú v každodennom živote. Zaujímajú nás rodiny, kde konkrétne postupy a riešenia budú vedieť diváci použiť aj vo svojej domácnosti a pomôžu im pri výchove ich domáceho zvieratka,“ povedal psí kouč Juraj Ferko.

Neposlušní v RTVS! Relácia
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: RTVS)

V novej relácii sa diváci stretnú s úplne malinkým šteniatkom, ktoré prišlo čerstvo do rodiny a uvidia aj psíky, o ktorých sa hovorí, že „starého psa novým kúskom nenaučíš“. Uvidíme, či sa nakoniec opak stane pravdou. Výnimkou nebudú rodiny s viacerými zvieratami. Okrem bežných problémových situácií má Juraj Ferko aj rôzne kuriózne skúsenosti. Počas svojej praxe trénoval napríklad psíka, ktorý bol kamiónový závozník. Bol to pes, ktorý prežil celý život na sedadle kamióna a mal najazdené tisícky kilometrov. Cvičil psa na lety súkromným lietadlom, na paragliding aj rafting. Zaujímavosťou určite je, že sa venuje aj psej golfovej etikete. Juraja Ferka zároveň fascinuje práca s divokými zvieratami. V Pražskej zoologickej záhrade si v minulosti vyskúšal tréning dikobraza, slona alebo uškatca. Chodieva do karanténnej stanice v Čechách, kde sú odchytené poranené zvieratá z voľnej prírody. Tu sa stretol s výcvikom zvierat, ktoré nie sú odchované v zajatí. Vyskúšal si napríklad výučbu veveričky, vydry, líšok či rôznych dravcov.

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu