Štvrtok20. jún 2024, meniny má Valéria, zajtra Alojz

Nielen slimákmi sú živí: Špičkové francúzske ragby na CANAL+ Sport!

Aj takéto vie byť ragby
Aj takéto vie byť ragby (Zdroj: TASR/Martin Palkovič)

Rodina športov vysielaných na programe CANAL+ Sport hlási po anglickej Premier League, ženskom tenisovom okruhu WTA a Premier Padel Tour štvrtý prírastok. Pôjde o elitný francúzsky ragbyový šampionát Top 14!

Na obrazovkách hlavného programu CANAL+ Sport sa môžete až do konca základnej časti tešiť vždy na najlepší zápas kola hraný v nedeľu od 21.05. Divákom stanica ponúkne všetky stretnutia vyraďovacej časti. Chýbať nebude spravodajský magazín Top 14, ktorý mapuje kľúčové okamihy posledného odohraného kola. Najvyššia francúzska ragbyová súťaž sa hrá už od roku 1892. Víťaznú trofej, Brennusov štít, nad hlavu najčastejšie pozdvihlo Toulouse, ktoré je aj tento rok obhajcom titulu. V jeho drese žiaria francúzski reprezentanti Dupont, Ntamack alebo Ramos. V prestížnej lige sa to hemží aj reprezentantmi Anglicka, Walesu alebo Juhoafrickej republiky. Vopred nie je nič jasné – v Top 14 môže ktokoľvek poraziť kohokoľvek!

Dlhodobá základná časť sa končí 9. júna a po nej nasleduje trojkolové play-off, zavŕšené v piatok 28. júna veľkým finále dvoch najlepších celkov. Prvé stretnutie štartuje na programe CANAL+ Sport v nedeľu 21. apríla o 21.05 zápasom Union Bordeaux-Bègles proti ASM Clermont. K mikrofónu si sadnú známe mená českej ragbyovej scény, ako sú Martin Kafka a Marek Švíř. Svojimi postrehmi vysielanie obohatí francúzsky novinár žijúci v Česku Guillaume Narguet.

 

 

 

 

Viac o téme: RagbyFrancúzskoCANAL+Sport
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu