Pondelok22. apríl 2024, meniny má Slavomír, zajtra Vojtech

TOTO tu ešte nebolo: Oscarový režisér točí FILM o The Beatles... V tomto bude výnimočný!

The Beatles Zobraziť galériu (2)
The Beatles (Zdroj: SITA)

LONDÝN - Britský režisér Sam Mendes nakrúti štyri samostatné filmy o skupine The Beatles, každý z pohľadu jedného z jej členov. TASR informáciu prevzala zo stredajšej správy stanice BBC News.

Paul McCartney, Ringo Starr a rodiny zosnulých Johna Lennona a Georgea Harrisona udelili súhlas a práva na použitie hudby The Beatles pre všetky štyri snímky.

Oscarový režisér je podľa vlastných slov "poctený, že môže vyrozprávať príbeh najväčšej rockovej kapely všetkých čias". Dodal, že je "nadšený, že môže spochybniť predstavu o tom, čo sa považuje za návštevu kina".

Sam Mendes
Zobraziť galériu (2)
Sam Mendes  (Zdroj: SITA)

Filmy, ktoré vyrobia spoločnosti Sony Pictures a Neal Street Productions, sa dostanú do kín v roku 2027. Zatiaľ nie je jasné, či budú všetky štyri filmy uvedené naraz alebo postupne. Sony Pictures však uviedla, že pôjde o "prelomový postup" premiérovania, ktorý bude oznámený neskôr.

Je to prvýkrát, čo skupina The Beatles a jej spoločnosť Apple Corps poskytli plné práva na životný príbeh a hudbu pre film so scenárom, uvádza sa vo vyhlásení.

Apple Corps uviedla, že avizované štyri nové filmy "podajú jedinečný príbeh každého člena skupiny The Beatles, pričom budú spojené pútavým a inovatívnym spôsobom".

Mendes (58) predtým režíroval filmy ako Americká krása (1999), Cesta do zatratenia (2002), Núdzový východ (2008), 1917 (2019), Impérium svetla (2022) či dve bondovky - Skyfall (2012) a Spectre (2015).
 

Viac o téme: The Beatles
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu