Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

Slovenský film dosiahol rekord! Snímka prekonala aj samú seba, nenechali si ju ujsť desaťtisíce divákov

(Zdroj: TASR/Pavol Zachar)

Romantickú komédiu Šťastný nový rok 2: Dobro došli si počas prvých dní od uvedenia do slovenských kín nenechalo ujsť 69.900 divákov. Filmovú svadbu Jána Koleníka, Táne Pauhofovej a bláznivé zážitky jej priateliek s rodinami si počas uvádzacieho víkendu pozrelo na veľkom plátne dokonca najviac divákov od začiatku pandémie (57.582).

"Obľúbená snímka režiséra Jakuba Kronera a scenáristky Adriany Kronerovej prekonala aj samu seba. Jej pokračovanie oproti Šťastnému novému roku videlo po prvom víkende o 13.345 fanúšikov viac," uviedol PR manažér Radomír Brhlík.

Príbeh filmu sa začína na Silvestra, keď Marek (Ján Koleník) požiada Hanu (Táňa Pauhofová) o ruku. Jej súhlas rozpúta vtipný kolotoč udalostí predchádzajúcich ich svadbe v nádhernom prostredí pri chorvátskom mori. Trojica priateliek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a ich rodiny vnášajú do zdanlivo jednoduchej prípravy svadby dobrodružstvo, zábavu a niekedy aj drámu. Zatiaľ čo jedna z nich je momentálne bez partnera, druhá má okolo seba hneď dvoch súperiacich sokov a tretia manžela, ktorý svojou bezstarostnosťou prekračuje všetky hranice. Všetci nechtiac robia všetko pre to, aby zamilovanej dvojici svadbu skomplikovali, alebo ich vlastným príkladom odradili.

Hereckú zostavu prvého filmu (Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Anna Kadeřávková, Petr Vaněk) dopĺňajú ďalšie herecké hviezdy. Okrem Dagmar Havlovej, Jozefa Vajdu si v novej komédii zahrali aj Marco Bonini z Talianska či Toni Gojanović a Goran Bogdan z Chorvátska.

Viac o téme: Šťastný nový rok 2
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu