Nedeľa16. jún 2024, meniny má Bianka, Blanka, zajtra Adolf

Spravodajstvo a publicistiku RTVS čaká zemetrasenie: Výmena na špici!

Anna Sámelová Zobraziť galériu (3)
Anna Sámelová (Zdroj: rtvs)

Súčasná riaditeľka Sekcie spravodajstva a publicistiky Anna Sámelová odchádza na dlhodobý študijný pobyt do zahraničia. Na jej miesto od 2. januára 2024 nastupuje Mária Hlucháňová, ktorá bude poverená riadením Sekcie spravodajstva a publicistiky.

V Sekcii spravodajstva a publicistiky RTVS dochádza k zmene v jej vedení vzhľadom na to, že súčasná riaditeľka sekcie Anna Sámelová požiadala RTVS o neplatené voľno. Ide o jej odchod na osemmesačný študijný pobyt v USA. „S Annou Sámelovou som spolupracoval niekoľko rokov a považujem ju za jednu z najvýraznejších osobností našej žurnalistiky. Teší ma, že svoje skúsenosti bude môcť ďalej rozvíjať aj vďaka študijnému pobytu v zahraničí. Chcel by som sa jej poďakovať, že bola prínosom pre Sekciu spravodajstva a publicistiky,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj. Riadením Sekcie spravodajstva a publicistiky bude od 2. januára 2024 poverená Mária Hlucháňová, ktorá pôsobila vo vedení spravodajstva RTVS a v poslednom období sa venovala predovšetkým spravodajskej programovej službe RTVS :24 ako projektový manažér.

Spravodajstvo a publicistiku RTVS čaká
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: L. I. Instagram)

Spolu s ňou od 2. januára 2024 nastupuje na post Vedúcej odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Viera Krúpová, ktorá má dlhoročné skúsenosti v oblasti médií, predovšetkým spravodajstva, a po niekoľkých rokoch sa vracia do RTVS.„Obidve dámy považujem za veľké profesionálky a verím, že budú pokračovať v nastúpenom trende a v ďalšom rozvoji televízneho a rozhlasového spravodajstva RTVS. Želám im veľa síl a odhodlania,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Spravodajstvo a publicistiku RTVS čaká
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: YouTube)

 

 

Viac o téme: RTVSZmenaAnna Sámelová
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu