Utorok25. jún 2024, meniny má Olívia, Tadeáš, zajtra Adriána

Slovensko, telo alebo Neskoro večer? Vďaka divákom RTVS opäť jednotkou na trhu

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: RTVS)

Divácky dlhodobo obľúbené šou Milujem Slovensko a Záhady tela opäť priniesli RTVS líderské postavenie v hlavnom vysielacom čase. Obe sa stali najsledovanejšími nespravodajskými programami dňa.

Priazni divákov sa tešila aj talkšou Petra Marcina Neskoro večer, vďaka ktorej si RTVS udržala prvenstvo počas celého sobotňajšieho večera. Dobrý výsledok dosiahol nedeľný Duel šampiónov, ktorý aj tento víkend predbehol konkurenčný seriál a stal sa trhovou dvojkou v silnej konkurencii v prime-time. V piatok si premiérovú epizódu 14. série súťažnej šou Milujem Slovensko na Jednotke pozrelo 325-tisíc divákov pri trhovom podiele 18 % v cieľovej skupine 12+, stala sa najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Diváci si pozreli aj epizódu cestopisnej relácie Cestou necestou, ktorú si nedalo ujsť 203-tisíc divákov pri trhovom podiele 13,4 % v univerzálnej cieľovej skupine. Na Dvojke si talkšou Trochu inak s Adelou pozrelo 85-tisíc divákov pri trhovom podiele 6,6 % v cieľovej skupine 12+. Šou Záhady tela na Jednotke sledovalo 411-tisíc divákov pri trhovom podiele 22,1 % v univerzálnej cieľovej skupine. Relácia sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Talkšou Petra Marcina Neskoro večer si pozrelo 376-tisíc divákov pri trhovom podiele 23 % v cieľovej skupine 12+. V noci ponúkla Jednotka divákom reprízu relácie Hit roka, ktorú sledovalo 134-tisíc divákov pri trhovom podiele 14,2 % v univerzálnej cieľovej skupine.

Slovensko, telo alebo Neskoro
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: RTVS)

V nedeľu ponúkla RTVS divákom na Jednotke v premiére druhú z ôsmich finálových častí Duelu šampiónov. V prime-time si ju pozrelo 343.000 divákov pri trhovom podiele 16,1 % v cieľovej skupine 12+. Relácia opäť predbehla obľúbený konkurenčný seriál a v danom čase bola trhovou dvojkou. Diváckemu záujmu sa tešila aj politická diskusná relácia O 5 minút 12, ktorú si na Jednotke a RTVS :24 pozrelo celkom až 432.000 divákov a stala sa tak celkovo najsledovanejšou nedeľnou politickou diskusnou reláciou. Na Jednotke si ju nenechalo ujsť 361.000 divákov pri trhovom podiele 27,7 % v cieľovej skupine 12+. Na spravodajskom okruhu :24 sledovalo reláciu ďalších 71.000 divákov pri trhovom podiele 5,4 % v univerzálnej cieľovej skupine. Nasledovala publicistická relácia Občan za dverami s Patrikom Hermanom, ktorá v silnej konkurencii dosiahla sledovanosť až 193.000 divákov pri trhovom podiele 14 % v cieľovej skupine 12+. Záujmu divákov sa v nedeľu podvečer tešila aj nová relácia RTVS Veľkou lyžicou. Premiérovú epizódu si v silnej konkurencii nenechalo ujsť 223.000 divákov pri trhovom podiele 12,3 % v cieľovej skupine 12+.

Viac o téme: LíderRTVSMilujem SlovenskoZáhady tela
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu