Nedeľa19. máj 2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard

Generálny riaditeľ RTVS a manažment sa ohradzuje voči Ficovmu škandalóznemu výroku

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Generálny riaditeľ Ľuboš Machaj a manažment RTVS reaguje na nepravdivú dezinformačnú kampaň vedenú proti RTVS. Predseda vlády SR R. Fico včera vyhlásil: „Je ešte pár citlivých tém, ktoré musí vládna koalícia rázne a rýchlo vyriešiť, najmä doslova ilegálne politické pôsobenie RTVS“.

Generálny riaditeľ a manažment RTVS sa rázne ohradzujú voči tomuto tvrdeniu. GR Ľuboš Machaj uvádza: „Chcem ubezpečiť verejnosť, že verejnoprávny vysielateľ si plní a naďalej bude plniť všetky úlohy, ktoré mu vyplývajú z právnych predpisov a z podstaty jeho verejnoprávneho poslania. Považujem slová predsedu vlády SR za prípravu procesu skráteného legislatívneho konania v súvislosti s novým zákonom o verejnoprávnom médiu, ktorého zjavným účelom je mocenské ovládnutie nezávislého a verejnoprávneho vysielateľa Rozhlasu a televízie Slovenska“.

Generálny riaditeľ RTVS a
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: RTVS)

Generálny riaditeľ a manažment RTVS sa obracajú na predstaviteľov vládnej koalície, aby namiesto vytvárania negatívnej mienky o verejnoprávnych médiách, ktorá má dopad aj na zamestnancov RTVS, začala konečne konštruktívny dialóg o fungovaní verejnoprávneho média v súčasnej spoločnosti.

Viac o téme: Obvinenie FicoRTVS
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu