Utorok16. júl 2024, meniny má Drahomír, Drahomíra, zajtra Bohuslav

TOTO sa bežne nevidí: Česká herečka v novom seriáli... Bude hovoriť po SLOVENSKY!

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: TV Markíza)

BRATISLAVA - Na televízne obrazovky mieri slovenská verzia celosvetového seriálového hitu Doktorka Fosterová. Pôjde o dramatickú sériu s názvom Zrada. Ako ďalej informuje TV Markíza, v desaťdielnom príbehu o úspešnej lekárke, ktorej idylický život prevráti naruby podozrenie, že jej manžel má milostnú aféru, predvedú herecký koncert česká herečka Klára Issová a jej slovenský kolega Milan Ondrík.

Zrada je slovenskou adaptáciou manželskej psychologickej drámy Doktorka Fosterová (Doctor Foster), ktorú v roku 2015 napísal a vytvoril oceňovaný scenárista Mike Bartlett a pre BBC vo Veľkej Británii ju produkovala spoločnosť Drama Republic. "Po divácky vynikajúco prijatej prvej päťdielnej sérii nasledovalo v roku 2017 ďalších päť epizód," dodáva televízia.

Licenciu na vytvorenie vlastnej verzie seriálu získala od spoločnosti BBC Studios, adaptovaný už bol v krajinách ako Francúzsko, Južná Kórea, India, Filipíny, Japonsko či Turecko. Hlavná predstaviteľka originálnej doktorky Fosterovej, britská herečka Suranne Jones, získala za jej stvárnenie ocenenie BAFTA. Hlavnú ženskú úlohu v slovenskej verzii seriálu, doktorku Evu Polákovú, zverili tvorcovia českej herečke Kláre Issovej. Tá však v seriálovej Zrade bude rozprávať po slovensky.

TOTO sa bežne nevidí:
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: TV Markíza)

"Táto úloha pre mňa znamenala naučiť sa 720 strán v slovenčine, takže aj keď som ponuku nakoniec prijala, mala som veľký rešpekt, ale aj strach, pretože som nevedela, či je možné naučiť sa také veľké množstvo textu," priznáva Issová s tým, že táto úloha bola pre ňu celkovo obrovskou výzvou, hereckou aj jazykovou. "Ešte nikdy som nehrala niečo také emocionálne náročné. V seriáli je veľa konfliktov, hádok, sporov, pri ktorých musíte dokonale poznať text, aby ste mohli byť herecky slobodní. Hrali sme ťažké emócie ako hnev, žiarlivosť, pomsta či bezmocnosť, takže natáčanie bolo naozaj veľmi intenzívne z hľadiska témy a obsahu, ale aj náročné z hľadiska prípravy a môjho neustáleho učenia sa replík," dodala Issová.

Prvú epizódu seriálu Zrada odvysiela TV Markíza v pondelok 5. februára o 20.30 h.

TOTO sa bežne nevidí:
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: TV Markíza)

Viac o téme: Klára Issová
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu